Filmowy Las świateł w ogrodzie dendrologicznym jest już gotowy! (ZDJĘCIA)

Lumina Park Świat filmu fot. Sławek Wąchała

Podmorska ekspedycja z kapitanem Nemo, przerażający King Kong, magiczne wejście do Narnii, Pocahontas oraz las Sherwood i Robin Hood. Te i wiele innych atrakcji oferuje Filmowy Las w ogrodzie dendrologicznym UPP. Zobaczcie zdjęcia!

Magiczny las gości już drugi raz w stolicy Wielkopolski. W ubiegłym roku cieszył się ogromnym powodzeniem i organizatorzy – Lumina Park oraz Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu – mają nadzieję, że w tym roku nie będzie gorzej.
– Bardzo się cieszę, że Lumina Park uatrakcyjni te jesienne, smutne i ciemne dni – mówił prof. Krzysztof Szoszkiewicz, rektor uczelni.

W tym roku tematem przewodnim świetlnych dekoracji są filmy. Przez magiczną bramę można wejść do Narnii i spotkać tam Lwa, Czarownicę i pozostałych bohaterów. Nieco dalej znajduje się wejście do podmorskiego świata kapitana Nemo – w stawie można zobaczyć peryskop jego „Nautilusa” – a za nim rozciąga się las Sherwood, w którym można zobaczyć strzelającego z łuku Robin Hooda. Przerażające czaszki witają na wejściu na wyspę King Konga, a nieco dalej w błysku piorunów pojawia się sam King Kong i sprawia naprawdę przerażające wrażenie.

Są też rośliny rosnące we wnętrzu Ziemi, jest i Pocahontas i wiele innych atrakcji – trasa zwiedzania to ponad półtora kilometra! Jak podkreśla Iwona Cieślik, rzeczniczka prasowa UPP, niezwykle ważny jest aspekt edukacyjny Filmowego Lasu. Dlatego przy każdym obiekcie znajduje się tabliczka z opisem roślin, jakie rosły w danych warunkach: w lesie Sherwood znajdziemy opis najczęściej występujących tam drzew, a przy grzybach z wnętrza Ziemi – informacje, czy rzeczywiście mogłyby tam wyrosnąć i to jeszcze takich rozmiarów, jak widzieli je bohaterowie tej słynnej powieści.
– Chcemy korzystać z każdej okazji, by edukować – wyjaśnia rzeczniczka.

Warto dodać, że Filmowy Las jest energooszczędny. Oświetlenie to najnowsza technologia ledowa, dzięki czemu cały park zużywa około 40 kW, czyli tyle, ile dwa piece do pizzy…

Oficjalne otwarcie Filmowego Lasu nastąpi 28 października. Tego dnia i następnego będzie można go odwiedzać od 17.30 do 21.00 – ostatnie wejście o godzinie 20.00. Natomiast od 30 października park będzie otwarty już od godziny 16.30 ze względu na zmianę czasu.

Miejsca parkingowe dla przyjeżdżających samochodami znajdują się tak jak w ubiegłym roku przy głównym wejściu do ogrodu od ul. Warmińskiej (otwarte wtorek-niedziela) oraz przy drugim wejściu od strony ul. Wojska Polskiego, przy Uniwersytecie Przyrodniczym (czynne sobota-niedziela).

Bilet normalny kosztuje 35 zł, ulgowy – 31 zł (przysługuje dzieciom, uczniom, studentom (do 26 roku życia), emerytom, rencistom, osobom niepełnosprawnym oraz ich opiekunom). Dzieci do 2. roku życia wchodzą za darmo. Wstęp dla 2 osób dorosłych i 2 dzieci lub 1 osoby dorosłej i 3 dzieci (dzieci do 18 roku życia) lub posiadaczy Karty Dużej Rodziny dla każdego członka rodziny za okazaniem karty kosztuje 119 zł.

Podziel się: