Filip Szymczak podpisał nowy kontrakt z Lechem Poznań. „Wciąż jestem głodny sukcesów”

Filip Szymczak Lech Poznań fot. Przemysław Szyszka

21-letni napastnik zostanie na dłużej w Lechu Poznań. Właśnie podpisał kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2027 roku. – Filip miał z nami ważną umowę, ale chcieliśmy go dowartościować – mówi Piotr Rutkowski, prezes Kolejorza.

Przypomnijmy, że Filip Szymczak trafił do Akademii Lecha trafił z Warty Poznań w 2013 roku i od tego czasu ciężko pracuje i rozwija się: zdobył mistrzostwo Polski do lat 17. oraz 19., a w końcu został piłkarzem pierwszego zespołu pod koniec sezonu 2018/19. Doświadczenie zdobywał nie tylko w Lechu – w sezonie 2021/22 został wypożyczony do pierwszoligowego GKS Katowice, gdzie strzelił 11 goli.

Po powrocie dostał kredyt zaufania od trenera Johna van den Broma – i wielokrotnie udowodnił trenerowi, że to była dobra decyzja swoją grą: strzelił ważne gole w Beer Szewie przeciwko Hapoelowi w Lidze Konferencji Europy (1:1), a także w PKO BP Ekstraklasie z Koroną Kielce (3:2) oraz Jagiellonią Białystok (2:1).

– Jestem zadowolony z tych ostatnich miesięcy, czuję że zrobiłem progres – mówi Filip Szymczak. – Ten początek po powrocie z wypożyczenia może nie był trudny, ale wymagający pod tym względem, że potrzebowałem trochę czasu, żeby zaadoptować się do systemu, złapać także odpowiedni rytm. Myślę, że pokazałem jakość, ale wciąż jestem głodny sukcesów i wciąż od siebie wymagam regularności i częstszych występów na odpowiednim poziomie. Wiem, że potrafię grać lepiej. Mam nadzieję, że pokażę to już w okresie przygotowawczym, kiedy wrócę już w pełni sił do drużyny po wyleczeniu kontuzji.

Dotychczasowa umowa zawodnika obowiązywała do 2025 roku, ale w tym tygodniu została przedłużona o kolejne 24 miesiące, czyli do 30 czerwca 2027.
– Jest to kolejny wychowanek, którym nam zaufał i wiążemy się na dłużej – wyjaśnił Piotr Rutkowski. – To częsta praktyka, którą stosujemy. Filip miał z nami ważną umowę, ale chcieliśmy go dowartościować, bo wierzymy, że już w najbliższym sezonie, a potem także w kolejnych jego rola w zespole będzie coraz większa. To drogą, jaką przeszliśmy wcześniej z Jakubem Kamińskim. Jakubem Moderem, Kamilem Jóźwiakiem, czy w ostatnim roku z Michałem Skórasiem. Chcemy dowartościować naszego wychowanka i przekazać mu trochę odpowiedzialności w kontekście najbliższych miesięcy. Wierzymy, że Filip ze swoim charakterem i podejściem do piłki świetnie sobie poradzi.

Z przedłużenia kontraktu cieszy się także bardzo sam zawodnik.
– To mój klub, jestem jego wychowankiem i z tego powodu czuję taką podwójną radość – wyjaśnia. – To długa umowa, ale to nie zmienia faktu, że co sezon muszę udowadniać swoją jakość. Chcę to robić.

Filip Szymczak rozwiał też obawy kibiców co do swojego stanu zdrowia.
– Miałem kompleksowe badania i wszystko idzie w dobrym kierunku – zapewnia. – Rehabilitacja idzie planowo, a jeśli jest na którymś etapie wydłużona, to tylko po to, żebym w momencie startu okresu przygotowawczego mógł już normalnie pracować z resztą kolegów. Teraz mam takie ćwiczenia, które pozwolą upłynnić moje ruchy, a za kilka dni będę już na boisku.

Podziel się:

Ostatnio dodane: