Ewa Kopacz: Te wybory będą o Europie i miejscu Polski w niej

Ewa Kopacz, była premier Polski, przyjechała do Poznania, żeby oficjalnie rozpocząć kampanię wyborczą. – Mam nadzieję na częste spotkania z państwem podczas tej kampanii – zażartowała.
Reklama

Była premier, która będzie startowała z pierwszej pozycji na wielkopolskiej liście Koalicji Europejskiej, rozpoczęła od pochwał pod adresem lokalnych polityków: – W związku z takim poparciem i taką ekipą, którą mam za sobą, myślę że nawet najtrudniejsze zadania staną się dla mnie łatwe. To oni są tutaj od zawsze i znają tutejsze obyczaje.

Reklama

– Te wybory będą o Europie i miejscu Polski w niej, ale tak naprawdę o przyszłych losach naszego kraju. Pewnie powiecie państwo, że może przesadzam, ale to jest wyjątkowy moment, ponieważ dzisiaj głosy eurosceptyków są wyjątkowe mocne, a ich działania wyjątkowe szkodliwe. Więc jeżeli te wybory, najważniejsze po ’89 roku, będą decydować czy będziemy w silnej Europie, czy na jej obrzeżach, to dzisiaj każdy kto mieszka nawet w najmniejszym zakątku Polski powinien pójść do tych wyborów i opowiedzieć się po stronie tych, którzy chcą pozostania Polski w Unii Europejskiej – powiedziała Ewa Kopacz.

Komplementami byłą premier obsypał Jacek Jaśkowiak: – Musimy pokazać, że potrafimy mówić innym językiem niż (prezes PiS – red.) Jarosław Kaczyński, czy premier Mateusz Morawiecki. Potrzebujemy polityków jak ty, Ewa! Cieszę się z wzmocnienia listy wielkopolskiej twoją osobą!

Reklama

Była premier ma być twarzą kampanii Koalicji Europejskiej w Wielkopolsce. Brak związków z regionem wydaje się jej nie przeszkadzać: – Nie będę udawać, że mam tu bliższą czy dalszą rodzinę, bo po prostu nie mam – wyjaśniła, nawiązując do części kandydatów, którzy szukają jakiegoś pokrewieństwa z regionem.

Ewa Kopacz zapowiedziała, że podczas kampanii zamierza zwiedzić Wielkopolskę, spotykać się z mieszkańcami regionu, “jeździć tramwajami”; “chodzić po ulicach” i “jadać w normalnych restauracjach”. Przeprowadzić do Wielkopolski się nie zamierza, ale zapewnia, że jeśli się dostanie do Parlamentu Europejskiego, to otworzy w naszym województwie swoje biuro poselskie.

Reklama

A czym była premier zamierza się zajmować w przypadku uzyskania mandatu? Ze względu na wykształcenie medyczne, jej priorytetem będzie zdrowie. Sporo czasu poświęciła na temat walki z rakiem, ale również innymi chorobami, jak alzheimer. Dodała również, że zamierza walczyć o pieniądze na budowę w Poznaniu ośrodka protonoterpaii.

Podziel się!

68
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
kris
Gość
kris

wielkopolska to bardzo przyjazny region, Pani Ewa zawsze będzie tu mile widziana! Nie mogliśmy lepiej trafić, wierzę w wielką wygraną Ewy Kopacz, jedyny kandydat, który potrafi wiele rzeczy zmienić!

klara
Gość
klara

durne poznaniaki zebyscie nie zarli tych kamieni co Kopacz rzucala w dinozaury i nie jechali do Niemiec na szparagi

anka
Gość
anka

no pośmiane, wiesz lepiej jest zapracowac samemu na wszystko co w zyciu sie ma, niz siedziec w domu z tyłkiem, nic nie robic bo 500+ sie nalezy. czas na zmiany! nieroby do roboty!!

SS
Gość
SS

JA I MOJA RODZINA MAMY INNEGO KANDYDATA

Basia
Gość
Basia

Lecze się od kilkunastu lat na kilka chorób. Leki jakie przyjmuje wciąż drożeją. Coraz ciężej mi jest uzbierać na nie pieniądze a kupując je, z wielu rzeczy muszę rezygnować, chociażby z jedzenia, bo wiem, że bez leków mój stan zdrowia może raptownie się pogorszyć. Licze na wprowadzenie bonu refundacyjnego jesli wygra Pani Premier. Może dzieki temu nam starszym schorowanym ludziom, będzie się trochę lepiej żyło

klara
Gość
klara

jak umiesz liczyc to licz na siebie

ano
Gość
ano

przynajmniej nie liczy tylko ile dostanie z 500+ jak ludzie którzy głosuja na pis. siedza , nic nie robia, a pieniadze by brali. pewnie nalezysz do takich osob, bo z tego co zauwazyłam tylko ci co maja dzieci na nich głosuja 😀 a jezeli chodzi o leki to prawda, duzo leków w ogole w nasyzm panstwie nie jest refundowanych, sporo osob miesiecznie na leki wydaje wiecej niz te 500+, emerytura jest smieszna. wiec skad pieniadze? lepiej podwyzszyc emeryture niz dac pieniadze na kazde urodzone dziecko…

...
Gość
...

Kolejki do lekarzy specjalistów miały ulec zmniejszeniu, czas mija a efektów brak. Ewa Kopacz chociaż przedstawiła jakieś rozwiązanie. Reforma NFZ i ZUS na pewno wiele by dała w tej sytuacji. Ludzie wolą sami płacić i przynajmniej by może w momencie kiedy potrzebują danego specjalisty mieliby szanse sie do niego dostać nie to co teraz.

jahs
Gość
jahs

PiS coś wspominał o zmniejszeniu kolejek. Wczoraj byłem u lekarza, termin do kardiologa nadal taki sam, wizyta za dwa lata. Prędzej się człowiek chyba przekręci od czekania! Ewa Kopacz jest lekarzem z zawodu, zna tę sytuację od podszewki że tak powiem. Może to właśnie dlatego udałoby się Jej coś z tym zrobić. Sama zaproponowała reformę ZUS i NFZ. Według mnie to dobry pomysł. Już wolę sam płacić za wizytę niż mieć odciągane składki i zero pożytku z tego!

muremzakopacz
Gość
muremzakopacz

Pani Ewa jest jedyną uczciwą kandydatką do KO !!!!

patka
Gość
patka

W ogóle nie przeszkadza mi to, że Pani Kopacz nie ma żadnego powiązania z Wielkopolską. Myślę też, że to nawet bardzo dobrze się złożyło, że polityk tego formatu startuje z tej listy wyborczej. Poznań na tym również skorzysta bo będzie to dla niego jakiegoś rodzaju promocja zwłaszcza, że Pani premier zamierza przechadzać sie ulicami miasta, odwiedzać inne mniejsze miejscowości oraz podróżować koleją jak sama zresztą wspomniała. Może przyciągnie to turystów a i przy okazji uda sie zdobyć jakieś dofinansowania na rozbudowę miasta w kierunku turystyki? Kto wie co to przyniesie dla nas dobrego! Szukajmy ludzie pozytywnych stron a nie tylko krytyka i krytyka…

patka
Gość
patka

Większość moich znajomych głosuje na Ewe Kopacz i ja też tak zamierzam zrobić. Nikt nie wzbudza u mnie podobnego zaufania. Jestem otwartym obywatelem Poznania. Jeśli ktoś ma dobre pomysły, idee i jest osoba pracowitą, to witamy tutaj z otwartymi rękami! A taka jest właśnie Ewa Kopacz.

anonim
Gość
anonim

Wybory to zawsze trudny czas dla nas Polaków. Partie na przemian sie prześcigają w pomysłach, obiecują cuda wianki, co jedni to lepsi. Ale patrząc realnie, mimo wszystko wybrałbym na dzień dzisiejszy Ewę Kopacz. Podoba mi się to, że w szczególności stawia na służbę zdrowia i pomoc chorym. Budowa lecznicy dla ludzi chorych na raka to strzał w dziesiątkę, czegoś takiego brakuje w Polsce. No i ten bon refundowany na leki dla starszych osób, to też bardzo mi się podoba. Tak trzymać Pani Ewo!

anonim
Gość
anonim

Jestem zadowolony z tego, że Ewa Kopacz kandyduje z Wielkopolski. Brakowało nam właśnie kogoś takiego jak ona – osoby, która rozumie potrzeby obywateli. Niedawno rozmawiała z obywatelami naszego miasta na Starym Rynku i szkoda, że się spieszyłem, bo sam bym podszedł porozmawiać.

anonim
Gość
anonim

Ewa Kopacz w Wielkopolsce? Czemu nie? Pomorze, Śląsk, Mazowsze, Wielkopolanie nie są ksenofobami i otwarci są na wszystkich. Byle efekty z tej asymiliacji były korzystne. A takie na pewno może nam zaoferowac Ewa Kopacz, patrząc na jej program wyborczy!

anonim
Gość
anonim

Moje zdanie o Ewie Kopacz nie było najlepsze. Jednak przekonuje mnie jej program. Jeżeli ktoś planuje podejść do wyborów uczciwie i rzetelnie, niech przeczyta programy kandydatów zamiast wysłuchiwać tego, co wypisują w internecie zawistni ludzie. Kopacz oferuje nam rewolucyjny pomysł na opieke medyczną! Kto jeszcze wpadł na taki pomysł?

KOSTER
Gość
KOSTER

Uczepiliście się Ewy Kopacz,która przedstawia rzeczowe i konkretne rozwiązania przynajmniej niektórych problemów nie widzicie zaś decyzji podejmowanych przez nasz rząd, które mogą być tragiczne w skutkach.

master
Gość
master

W kontekście tego co się dzieje w naszym kraju jest to doskonały kandydat.
Czy z wielkopolski czy nie jakie to ma znaczenie, ważne są plany i pomysły. Dajmy jej szansę!

Marzenka
Gość
Marzenka

Kopacz jest szansą żeby Polska choć trochę wyszła z uścisku komuny,a kierunek zmian jest bardzo sensowny i zmierza w dobrym kierunku

harper
Gość
harper

Cudownie jest widzieć Panią w Wielkopolsce! Jest Pani naszym numerem #1! Liczymy na Panią całym sercem:) Jestem przekonana że pokaże Pani jeszcze na co PO stać a czego PiS nie osiągnął i jak bardzo wszyscy idący ślepo za tą partią się pomylili!

anpo
Gość
anpo

Po spotkaniu z Pania Kopacz czuje sie jeszcze bardziej zmotywowana i zachęcona do
wziecia udziału w wyborach oraz oddania na nią swojego głosu. Razem z mężem na pewno wesprzemy Pania Ewę. Jej program wyborczy stawia również na pomoc seniorom. Bon na refuncacje leków to wspaniała propozycja na pewno bardzo odciaży finansowo starsze osoby, które często przez wysokie ceny leków muszą bardzo oszczędnie żyć

liya
Gość
liya

Spotkanie z Pania Kopacz było bardzo owocne. Po zapoznaniu sie z jej propozycjami wyborczymi czuję, że to własnie ona powinna wygrać. A informacja o tym, że dzieki wygranej mogłaby zawalczyc o pieniądzę na wybudowanie lecznicy dla chorych na nowotwór jeszcze bardziej mnie przekonała do oddania na nią głosu. Wiem, że takiego miejsca bardzo brakuje w Polsce. Sama doświadczyłam tej choroby i wiem jak wygląda leczenie. Tym bardziej kibicuje Pani Kopacz by udało sie ten plan wykonać

nfz to żart
Gość
nfz to żart

Komentarze na temat obecnego stanu nfz prosto w punkt – ja sam problemów zdrowotnych jeszcze nie doczekałem, ale głosować wraz z rodziną będę na kopacz, z nadzieją że jako były minister zdrowia coś zdziała w tym temacie. Szkoda patrzeć jak osoby potrzebujące są wciąż odstawiane na dalszy tor, a sam wiecznie zdrowy nie będę.

misiogogo
Gość
misiogogo

Jedynym ratunkiem do utrzymania praw kobiet jest właśnie wybór Pani Ewy Kopacz, jest wsparciem dla nas wszystkich i jej postawa jest godna naśladowania

peter
Gość
peter

Ludzie czy wy naprawde chcecie, żeby taki pisowcy wysawiali nas na pośmiewisko w PE? Dosć kompromitacji. Jedyny dobry wybór to PO i Kopacz.

katarzyna
Gość
katarzyna

Pomysł Pani Ewy związany z budową w Poznaniu ośrodka protonoterpaii jest cudowny. Jestem Wielkopolanką i takiego miejsca brakuje w naszym regionie. 26 Maja ma Pani mój głos (mojej rodziny również)!

marta
Gość
marta

jestem za! P. Ewa jako lekarz na pewno wie jak rozwiązać chociaż czesc problemów zwiazanych z słuzba zdrowia. Leki drogie, wiele leków w ogóle nie jest refundowanych, a kolejki do lekarzy dosyc długie w niektórych pordniach.. bo kto widział zeby do poradni zaburzen krzepniecia krwi po zatorze płucnym czekac 3 lata? Pani Ewo, moj głos nalezy do Pani

katarzyna45
Gość
katarzyna45

Ewa Kopacz ma bardzo silną osobowość i chęci do pracy w polityce. Lubię to.

90olka09
Gość
90olka09

Pani działania to coś wspaniałego. Widać, że jest Pani w tym miejscu z powołania. Murem za Ewką.

mamia394
Gość
mamia394

Czerwone dla PiSu, Zielone dla Koalicji Europejskiej.

Jolanta
Gość
Jolanta

Liczę na wielką wygraną EWY KOPACZ!

Grzegorz
Gość
Grzegorz

Musimy wszyscy zacząć patrzeć realistycznie, wszystkie pieniądze ze skarbu panstwa zaraz znikną! Obudźcie się i głosujmy na KO

Józef
Gość
Józef

Serio jestem naprawdę pod wrażeniem wszystkich osiągnięć pani Ewy Kopacz. Myślę, że zasługuje na brawa od wszystkich.

Michalina
Gość
Michalina

Myślę, że EP już dawno czekał na takiego polityka jakim jest Pani Ewa Kopacz

celina
Gość
celina

Świetnie, że Pani Kopacz planuje zmiany w naszej służbie zdrowia, podoba mi się to!

Justyna
Gość
Justyna

Mam nadzieję, że Pogoda w Polsce zacznie się polepszać jak Pani Ewa wygra wybory

Irek
Gość
Irek

Ewka doprowadzi do tego, że nauczyciele będą dostawać zasłużone płace

Monika
Gość
Monika

Mówią wiele zlych rzeczy o Pani Kopacz, jednak ja jestem innego zdania. Nikt nie jest idealny. Nie trzeba nikogo obrażać

Martyna
Gość
Martyna

Tylko Ewa Kopacz, precz z innymi!

henio
Gość
henio

Myślę, że Pani Kopacz zasługuję na wygraną w EP

Milena
Gość
Milena

Polacy powinni myśleć z perspektywami na przyszłość, zrobią to głosując na Ewę Kopacz

Pola
Gość
Pola

Ewa Kopacz da kopa wszystkim!!!!

Pauczi3
Gość
Pauczi3

Pani Ewo liczę na panią 26 Maja.

xmarcinx
Gość
xmarcinx

Do PE nadają się osoby dojrzałe, które już nie raz musiały poradzić sobie z polityczna nagonką w ich stronę. Numer 1 z Koalicji Europejskiej nadaje się idealnie.

KUBA
Gość
KUBA

Kopacz to konkretna kobieta, wie czego chce i to osiągnie, nie to co ten caly pis.

mirka3
Gość
mirka3

Od tych wyborów zależy poprawa naszego życia w tym kraju. KO jest jedyną rozsądną opcją

anetka
Gość
anetka

Ja bałabym sie głosować na pis, wprowadzą nas w jeszcze większe długi. Nie chce zeby wladze miala taka partia, moj glos leci do KO.

krysia
Gość
krysia

Nie mam pojęcia czym kierują się ludzie którzy są za pisem, przeciez oni nie mają nic porządnego do zaoferowania. KO to jedyny dobry wybór.

ola
Gość
ola

Nie mam pojęcia czym kierują się ludzie którzy są za pisem, przeciez oni nie mają nic porządnego do zaoferowania. KO to jedyny dobry wybór

iringa
Gość
iringa

PIS niby tak duzo chce nam dac, za to zeby dać to zawsze muszą z czegoś zabrać i podnieść ceny. KO nie doprowadzi do tego. o

feliks
Gość
feliks

Ja sie tak nie dziwie ze tak sie bronila bo to jest jawny atak na nia przed wyborami i kazdy na jej miejscu bronil

rika
Gość
rika

Skoro mamy taką możliość wyboru, wybierzmy rozsądnie-Kopacz. Oh

molly
Gość
molly

P Ewo idziemy po zwycistwo. Nie wazne co teraz robia i tak zawsze beda jakies dolki kopac ae pani sie nie podda i da rade! Kibicujemy i glosujemy

klara
Gość
klara

i po dinozaury

bunia
Gość
bunia

Na kilometr czuc tu przekret a tym co tego nie widza to wspolczuje. Cojeszcze musi “powolac” pis zeby sobie wyprostowac sciezki? Ludzie pobodka!

gabi
Gość
gabi

Warto dać szansę ewie Kopacz. Może wcześniej nie zawsze dobrze jej szło, ale potrafiła dalej walczyć a nie uciekać z tonącego statku. Widać, że teraz bardzo jej zależy na zmianach w Polsce. Na pewno nie zmarnuje danej jej szansy. Mnie przekonała w każdym razie aby oddać na nią głos i tak też zrobię.