Ewa Kopacz ponownie wiceszefową Parlamentu Europejskiego!

To pierwsza Polka pełniąca tak ważną funkcję w prezydium Parlamentu i obecnie jedyna na tak wysokim stanowisku w UE, jak podało biuro prasowe PE, informując o ponownym wyborze Ewy Kopacz na wiceprzewodniczącą PE.

Była premier pełniła tę funkcję przez ostatnie 2,5 roku, a teraz będzie ją pełnić przez kolejne 2,5 roku, do końca kadencji obecnego Parlamentu Europejskiego. Głosowało na nią 467 eurodeputowanych.

Gratulacje z tej okazji złożył jej już Donald Tusk, przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej.
„Serdecznie gratuluję Ewie Kopacz wyboru na wiceprzewodniczącą Parlamentu Europejskiego. To wspaniała wiadomość dla Polski, która jest i będzie częścią UE. Wiem Ewa, że z Tobą jesteśmy w dobrych rękach” – napisał.

Sama świeżo upieczona wiceprzewodnicząca zapowiedziała, że nadal w swoich działaniach będzie się skupiać na tym, co łączy, a nie na tym, co dzieli i nadal zamierza służyć interesom wszystkich Europejczyków. Szczególna uwagę chce poświęcić najmłodszym mieszkańcom kontynentu, bo to im pandemia i kolejne lockdowny dały się najbardziej we znaki – co zresztą już robiła jako koordynator Parlamentu Europejskiego ds. praw dziecka.

Swoją funkcję chce pełnić stosując uniwersalne wartości europejskie: tolerancję, praworządność, wolność słowa i demokrację.

Źródło: Interia