Ethno Port Poznań 2022 zaprasza. Mamy program!

Północna Afryka, Włochy, Bliski Wschód, Słowacja, Polska i Ukraina. Muzykę ze wszystkich tych krajów i regionów świata będzie można usłyszeć podczas tegorocznej, piętnastej już, edycji festiwalu Ethno Port Poznań, od 10 do 12 czerwca.

Sceny festiwalowe będą dwie – Scena na Trawie przed CK Zamek ze względu na remont Świętego Marcina niestety w tym roku nie będzie działać. Specjalne miejsce organizatorzy festiwalu, czyli CK Zamek zarezerwowali podczas tegorocznej edycji dla muzyków i przebogatej tradycji muzycznej Ukrainy. Jednak nie tylko ich usłyszymy podczas koncertów: będą artyści z Północnej Afryki, Bliskiego Wschodu, północnej Europy, Włoch, Słowacji i Polski.

„Chcemy zaprosić do spotkania i wspólnego spędzenia czasu, pomimo wielu przeciwności, jakie stawia nam wszystkim los, z okrutną wojną na czele” – zapraszają organizatorzy. – „Choć wieści napływające z Ukrainy przytłaczają, a w głowie pojawiają się uporczywe pytania o sens świata, który znamy, zdecydowaliśmy, że zaproszenie publiczności na kolejny ETHNO PORT jest właściwym działaniem. Festiwal ETHNO PORT reprezentuje te wartości, przeciwko którym toczy się wojna za naszą wschodnią granicą. Inność, różnorodność, otwartość, ciekawość świata i poszanowanie kultur to wartości, za którymi stoimy, a które nie mają posłuchu w świecie dyktatury”.

Wszystkim nam potrzeba teraz bardzo nadziei, wytchnienia i ukojenia, a wsłuchanie się w odwieczne pieśni, melodie i rytmy festiwalowych koncertów na pewno pomoże osiągnąć to wszystko, tak samo jak piękno i harmonia płynąca z poczucia sensu życia ludzi tworzących przez wieki muzykę świata.

ETHNO PORT POZNAŃ 2022. PROGRAM:

10.06. PIĄTEK
Trad.Attack! (Estonia) – g. 18, Sala Wielka, bilety: 40 zł
Michal Noga Band (Słowacja) – g. 20, Dziedziniec Zamkowy, bilety: 30 zł
Fanfara Station (Włochy) – g. 22, Sala Wielka, bilety: 40 zł

11.06. SOBOTA
Rashida Sayed (Egipt) – g. 17, Dziedziniec Zamkowy, bilety: 40 zł
Drewo (Ukraina) – g. 19, Dziedziniec Zamkowy, bilety: 30 zł
Anouar Brahem Quartet (Tunezja) – g. 20.30, Sala Wielka, bilety: 100 zł
Warszawsko-Lubelska Orkiestra Dęta (Polska) – g. 22.30, Dziedziniec Zamkowy, bilety: 30 zł

12.06. NIEDZIELA
Dziczka (Polska) – g. 16, Sala Wielka, bilety: 30 zł
Hudaki Village Band (Ukraina) – g. 17.30, Dziedziniec Zamkowy, bilety: 30 zł
Karolina Cicha i Spółka (Polska) – g. 19.30, Sala Wielka, bilety: 30 zł
Atine (Palestyna/Iran/Francja) – g. 21.30, Dziedziniec Zamkowy, bilety: 30 zł

oraz: spotkania, projekcje, warsztaty i Małe Ethno, czyli zajęcia dla dzieci. Karnety na cały festiwal i bilety na poszczególne koncerty można kupić w kasie CK Zamek, na stronie festiwalu Ethno Port oraz na stronie Bilety24.

Podziel się: