Espacio Flamenco Poznań i pokaz mody przed Teatrem Wielkim (ZDJĘCIA)

Espacio flamenco na schodach opery fot. Sławek Wąchała

To było flamenco w bardzo modnym wydaniu. Tancerki prezentowały specjalnie zaprojektowane kreacje do tańczenia flamenco, a dodatkową atrakcją był udział w pokazie znakomitej tancerki Carmen la Talegona, która później specjalnie zatańczyła dla widzów.

W Poznaniu od 9 lipca trwa Espacio Flamenco Poznań, pierwszy międzynarodowy festiwal flamenco w naszym mieście, a podczas niego można podziwiać flamenco w wielu odsłonach – także na… pokazie mody. Pokaz odbył się 17 lipca przed Teatrem Wielkim w Poznaniu, a wzięła w nim udział sama Maestra Carmen la Talegona.

Podczas pokaz marki Ahora Flamenco został zaprezentowany unikatowy model bata de cola (sukni z trenem), stworzony przez projektantkę Helenę Lewandowską specjalnie na I Międzynarodowe Spotkanie Flamenco. Ta nietypowa bata jest perfekcyjnie sterowna i odpowiednia nawet dla osób, które ze względu na problemy z kręgosłupem nie mogą pozwolić sobie na taniec z ciężkim trenem. A jak sprawuje się w ruchu – można było zobaczyć właśnie podczas pokazu, który zakończył się radosnym flash mobem i hiszpańską fiestą.

Podziel się: