Dziewiętnastolatek chciał skoczyć z wiaduktu. Na pomoc ruszyli policjanci

sierż. szt. Norbert Zawisny i st. sierż. Dawid Wawrzyniak fot. KMP Konin

19-letni mężczyzna siedzi za barierkami wiaduktu nd Trasą Burtszynową w Koninie – takie zgłoszenie otrzymali konińscy policjanci. Wszystko wskazywało na to, że młody człowiek chce popełnić samobójstwo, natychmiast więc ruszyli na pomoc.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło 3 sierpnia między 10.00 a 11.00. Dyżurny konińskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że za barierkami wiaduktu nad Trasą Bursztynową siedzi mężczyzna. Okoliczności wskazywały na próbę samobójstwa, więc na miejsce natychmiast ruszyli sierż. szt. Norberta Zawisnego oraz st. sierż. Dawida Wawrzyniaka z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego KMP w Koninie. Sytuacja wyglądała tak, jak opisano ją w zgłoszeniu.

“Na wiadukcie przy ul. Ametystowej, bezpośrednio za barierkami na samej krawędzi siedział młody mężczyzna” – informuje KMP w Koninie. – “Policjanci wiedzieli, że muszą szybko działać, by nie doszło do tragedii. Jeden z mundurowych cały czas rozmawiał z mężczyzną, by drugi funkcjonariusz mógł przybliżyć się do niego, a następnie chwycić go za odzież i wciągnąć za barierki. Ta strategia działania przyniosła szybko zamierzony efekt. Mężczyzna został chwycony i wciągnięty za barierki”.

Jak się okazało był to 19-letni mieszkaniec Konina, który w rozmowie z policjantami przyznał się, że myślał o skoku w dół – dzięki zdecydowaniu i szybkiej akcji funkcjonariusze zapobiegli więc tragedii. A gdy młody człowiek był już w bezpiecznym miejscu, wezwali więc na miejsce zespół ratownictwa medycznego, który zabrał go do szpitala.

Podziel się: