Dzieci nie pojechały na wycieczkę. Co stało się z autokarem?

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Uczniowie jednej z konińskich szkół mieli pojechać na wycieczkę do Gniezna. Ale nie pojechali, ponieważ okazało się, że autokar, który miał ich tam zawieźć, nie ma ważnych badań technicznych.

24 listopada inspektorzy transportu drogowego skontrolowali autobus, który miał w ramach szkolnej wycieczki zawieźć dzieci do fabryki bombek świątecznych w Gnieźnie.

„O interwencję poprosili rodzice dzieci, bowiem nie mieli pewności, czy autobus był sprawny” – informuje WITD na swojej stronie. – „Na podstawie kontroli okazanej dokumentacji, w tym dokumentu pojazdu, ustalono, że autobus od 18 dni nie posiadał ważnych badań technicznych. Inspektorzy stwierdzili naruszenie przepisów związanych z wykonywaniem przewozu drogowego pojazdem nieposiadającym aktualnego okresowego badania technicznego potwierdzającego jego zdatność do ruchu drogowego. Wycieczka dzieci nie doszła do skutku”.

Inspektorzy nakazali kierowcy zjazd na stację kontroli pojazdów i zapowiedzieli wszczęcie postępowania administracyjnego wobec przedsiębiorcy i osoby zarządzającej transportem w firmie na łączną kwotę 2 200 zł.

Podziel się:

Ostatnio dodane: