Jarosław Kaczyński fot. Karolina Adamska

Jarosław Kaczyński chwali prezydenta Dudę i chce zmienić konstytucję

“Mamy wspaniałego prezydenta” – powiedział o Andrzeju Dudzie Jarosław Kaczyński podczas Pikniku Rodzinnego w Dygowie. Prezes Kaczyński zapowiedział też zmiany w konstytucji.
Reklama

Podczas spotkania z mieszkańcami prezes wspominał lata 90. i powszechne zubożenie, jakie wtedy miało miejsce. Winił za nie prywatyzację, która niejednokrotnie miała rabunkowy charakter i nie była uzasadniona żadnymi względami ekonomicznymi. Przykładem jest choćby prywatyzacja zakładów farmaceutycznych – to ona sprawiła, że niedawno mieliśmy kłopoty z dostępem leków, szczęśliwie opanowane przez rząd.

Teraz już tak nie jest: ludzie mają pracę, sklepy – zaopatrzenie, a poziom życia statystycznego Polaka jest znacznie wyższy niż wtedy. Jarosław Kaczyński uważa, że dzieje się tak dlatego, iż państwo zaczęło opiekować się obywatelami. Sprzedaż kluczowych spółek, likwidacja posterunków policji – to, jego zdaniem, klasyczne przykłady braku takiej opieki i pozostawienie obywateli samym sobie. Na szczęście, jak powiedział, teraz już tak nie jest.

Reklama

Prezes zapowiedział, że jego partia będzie dążyć do zmiany konstytucji. Może jeszcze nie po najbliższych wyborach, ale z pewnością taki czas nadejdzie. Jego zdaniem konstytucja powinna gwarantować prawdziwą demokrację, prawdziwą wolność i prawdziwą równość. Obecna tego nie zapewnia.

Onet, el

Podziel się!

2
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Grażyna Cholewicka
Gość
Grażyna Cholewicka

???!!!

ADAM
Gość
ADAM

GŁUPI KARŁOWATY OSZUST I KŁAMCA A DO TEGO ŚMIERDZĄCY TCHÓRZ!