poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Jarosław Kaczyński chwali prezydenta Dudę i chce zmienić konstytucję

“Mamy wspaniałego prezydenta” – powiedział o Andrzeju Dudzie Jarosław Kaczyński podczas Pikniku Rodzinnego w Dygowie. Prezes Kaczyński zapowiedział też zmiany w konstytucji.

Podczas spotkania z mieszkańcami prezes wspominał lata 90. i powszechne zubożenie, jakie wtedy miało miejsce. Winił za nie prywatyzację, która niejednokrotnie miała rabunkowy charakter i nie była uzasadniona żadnymi względami ekonomicznymi. Przykładem jest choćby prywatyzacja zakładów farmaceutycznych – to ona sprawiła, że niedawno mieliśmy kłopoty z dostępem leków, szczęśliwie opanowane przez rząd.

Teraz już tak nie jest: ludzie mają pracę, sklepy – zaopatrzenie, a poziom życia statystycznego Polaka jest znacznie wyższy niż wtedy. Jarosław Kaczyński uważa, że dzieje się tak dlatego, iż państwo zaczęło opiekować się obywatelami. Sprzedaż kluczowych spółek, likwidacja posterunków policji – to, jego zdaniem, klasyczne przykłady braku takiej opieki i pozostawienie obywateli samym sobie. Na szczęście, jak powiedział, teraz już tak nie jest.

Prezes zapowiedział, że jego partia będzie dążyć do zmiany konstytucji. Może jeszcze nie po najbliższych wyborach, ale z pewnością taki czas nadejdzie. Jego zdaniem konstytucja powinna gwarantować prawdziwą demokrację, prawdziwą wolność i prawdziwą równość. Obecna tego nie zapewnia.

Onet, el

Strona głównaWiadomości z PolskiJarosław Kaczyński chwali prezydenta Dudę i chce zmienić konstytucję