Dwie kolizje z dzikimi zwierzętami. Strażnicy miejscy apelują o ostrożność!

potrącone zwierzę fot. SM Swarzędz

W Swarzędzu i na okolicznych drogach notorycznie dochodzi do potrąceń saren, dzików i danieli. Strażnicy miejscy przypominają, że pozostawienie zwierzęcia bez pomocy może się skończyć grzywną w wysokości do 5 tys. zł!

Tylko 1 grudnia strażnicy interweniowali dwukrotnie w sprawie potrąconych zwierząt, jak informują na swoim profilu społecznościowym. Pierwsza kolizja miała miejsce na ulicy Transportowej w Garbach, druga – na „starej piątce” pod Kobylnicą, przy skrzyżowaniu do Uzarzewa.

„Jednego zwierzęcia nie dało się uratować i lekarz weterynarii musiał mu skrócić cierpienie, druga sarna będzie leczona” – informują swarzędzcy strażnicy. – „Przy tej okazji apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności podczas jazdy przez zalesione tereny, zwłaszcza na ulicy Transportowej i jej przedłużeniu ulicy Borówki w Poznaniu bardzo często dochodzi do potrącenia dzikich zwierząt saren, dzików, lisów”.

Strażnicy przypominają też, że to na kierującym pojazdem spoczywa obowiązek zapewnienia zwierzęciu stosownej – w miarę możliwości – pomocy, choćby przez zawiadomienie policji, straży miejskiej, gminnej lub służb leśnych.
„Za pozostawienie potrąconego, rannego zwierzęcia bez pomocy grozi kara grzywny do 5 000 zł” – informuje Straż Miejska w Swarzędzu.

Podziel się:

Ostatnio dodane: