Dwa tysiące złotych za przekroczenie prędkości. „Nowy taryfikator jest bezlitosny”

fot. Sławek Wąchała

33-letnia mieszkanka gminy Grabów nad Prosną otrzymała mandat w wysokości 2 tysięcy złotych za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 65 km na godzinę. „Nowy taryfikator jest bezlitosny dla kierujących pojazdami” – przypominają ostrzeszowscy policjanci.

7 grudnia o godzinie 15.26 funkcjonariusze z ostrzeszowskiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli w miejscowości Racławice samochód marki Opel. Jego kierująca, 33-letnia mieszkanka gminy Grabów nad Prosną, przekroczyła dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o 65 km na godzinę!

Kierująca została ukarana przez policjantów za popełnione wykroczenie mandatem w wysokości 2000 złotych, co było dla niej ogromnym szokiem. Ponadto za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym zatrzymano jej również prawo jazdy.

Ostrzeszowscy policjanci przypominają, że od 1 stycznia obowiązują nowe, znacznie wyższe stawki mandatów. Wielu kierowców o tym zapomina łamiąc przepisy – i przeżywają szok, widząc kwotę wypisaną na mandacie. „Aby uniknąć zaskoczenia warto zapoznać się z nowymi, obowiązującymi od 1 stycznia 2022 roku przepisami i stawkami mandatów nakładanych za wybrane rodzaje wykroczeń” – radzą funkcjonariusze. – „A aby uniknąć surowych kar pieniężnych zachowajmy ostrożność i rozwagę podczas poruszania się po drogach”.

Źródło: KPP Ostrzeszów