Dwa koncerty nad Rusałką: WaluśKraksaKryzys i Rosa Vertov

WaluśKraksaKryzys fot. FB WaluśKraksaKryzys
W plenerowym naGraniu nad Rusałką dziś aż dwa koncerty: o 19.00 wystąpi Rosa Vertov, a o 20.30 – WaluśKraksaKryzys feat. Król. „Będzie głośno, festiwalowo i gorąco” – obiecują wykonawcy.

Rosa Vertov to cztery dziewczyny: Kasia Dziąg, Olga Gniadzik, Zosia Jakubowska i Julia Szostek, a muzyka, którą wykonują, określają jako dream pop /psychadelic / wrzosowiscore, dźwięki onirycznej części post-internetu i skrytki z zakurzonymi nagraniami spoza czasu.

WaluśKraksaKryzys to gitarowe objawienie 2019 roku. Jego muzyka to mieszanka nośnych riffów, elektroniki i słodko-gorzkich obserwacji związanych z codziennością (rówieśników) Walusia. Obserwacji zaskakująco kolorowych, jak na tę cholernie szarą rzeczywistość. Sam tłumaczy to tak: „Moja muzyka to poezja śpiewana na petardzie”. Mówi o sobie, że jest prostym w obsłudze chłopakiem, pytany o teksty bezradnie rozkłada ręce i ze śmiechem odpowiada: „są tak dosłowne, że nie wiem, co jeszcze mógłbym powiedzieć…”.

Ten urodzony w Krakowie dwudziestopięciolatek gra w składzie:
WaluśKraksaKryzys – gitara, wokal, essa;
Jakub Tokarz – perkusja, wokal;
Bartosz Jędrecki – bas, sample, wokal;
Ryszard Czernecki – gitara, wokal
Łukasz Kastelik – wynalazki, wokal.

Koncert streamowany będzie również na Facebooku organizatora, czyli fundacji Pogoda. Partnerami projektu są: Grupa ENEA (partner generalny), Aquanet, Restauracja Rusałką, Polska Fundacja Osób Słabosłyszących oraz Cinema Hostel & Apartments. Patroni medialni projektu to Freshmag, Radio Afera, Lokalny Fyrtel, Radio Meteor oraz tenpoznan.pl

mat. pras.