Duże zmiany w centrum Poznania. Tramwaje wracają na Święty Marcin

remont, Święty Marcin fot. K. Adamska

13 maja ulicą Św. Marcin znów pojadą tramwaje – i z tego powodu już dzień wcześniej zmieni się organizacja ruchu w tym rejonie miasta. Zmiany dotyczą przede wszystkim kierowców.

„Tramwaje będą jeździły ul. Św. Marcin wahadłowo – do rejonu ul. Piekary i Al. Marcinkowskiego, skąd wrócą w stronę ronda Kaponiera” – informuje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie. – „Z tego względu dotychczasowy ruch samochodowy zostanie przesunięty z torowiska tramwajowego na jezdnię. Kierowcy między al. Niepodległości a ul. Kościuszki poruszać się więc będą pasami ruchu o nowej nawierzchni”.

Kierowcy będą mieć też więcej pasów ruchu na skrzyżowaniu ul. Św. Marcin i al. Niepodległości: dla jadących od strony Kaponiery jeden pas będzie służył do skrętu w lewo i jazdy prosto, a drugi do prawoskrętu. Z kolei na al. Niepodległości nadjeżdżający od ul. Fredry będą mieli do dyspozycji pas do skrętu w prawo w ul. Św. Marcin oraz do jazdy prosto. Drugi pas udostępniony zostanie także na al. Niepodległości od strony ul. Matyi – jeden będzie służył do jazdy prosto, a drugi do skrętu w prawo w ul. Św. Marcin.

Zmiany organizacji ruchu będą także obowiązywać na skrzyżowaniu ul. Św. Marcin i Ratajczaka: tam z kolei przewidziane jest udostępnienie przejazdu przez przystanek wiedeński na wprost Świętym Marcinem w stronę Al. Marcinkowskiego – bez dotychczasowej możliwości skrętu w ul. Ratajczaka. Do posesji przy ul. Ratajczaka między pl. Wolności a ul. Św. Marcin będzie można dojechać od strony Arkadii.

Spółka PIM przypomina także, że mimo uruchomienia trasy tramwajowej część ul. Św. Marcin nadal będzie placem budowy, gdzie będą się toczyć pozostałe zaplanowane prace. Dlatego kierowcy, piesi i rowerzyści powinni zachować ostrożność w tym rejonie i zwracać uwagę na bieżące oznakowanie.

Podziel się:

Ostatnio dodane: