Paweł Gużyński na Przystanku Woodstock w 2017 r. fot. Ralf Lotys Sicherlich

Duchowny zaapelował do abp Jędraszewskiego o podanie się do dymisji. Został wysłany “na pokutę”

Ojciec Paweł Gużyński, po tym jak publicznie zaapelował do abp Jędraszewskiego o podanie się do dymisji, został karnie wysłany “na pokutę”.

Ojciec Paweł Gużyński zaapelował na Facebooku o pisanie listów do krakowskiego metropolity Marka Jędraszewskiego z “wyrazem oczekiwania”, że “honorowo poda się do dymisji”. Ojciec Gużynski nazywa słowa arcybiskupa Jędraszewskiego mówiącego o “tęczowej zarazie”: “skandalicznymi”, “noszącymi znamiona nienawiści”, “naruszającymi naukę Chrystusa”. Zdaniem ojca jedynym wyjściem dla arcybiskupa w tej sytuacji jest podanie się do dymisji i spędzenie reszty życia w ciszy i odosobnieniu.

W odpowiedzi duchowni wydali oficjalne oświadczenie w tej sprawie. – W związku z działalnością i wypowiedziami medialnymi ojca Pawła Gużyńskiego informuję, że podjąłem decyzję, by udał się on do jednego z klasztorów kontemplacyjnych na trzytygodniową pokutę. Mam nadzieję, że rekolekcje te pozwolą mu odnaleźć właściwy dla osoby duchownej sposób wypowiadania się w sprawach wiary i moralności oraz prowadzenia sporów ideowych. Proszę o uszanowanie tego czasu ciszy, który ma być wypełniony modlitwą. Jednocześnie oświadczam, że ostatnie wypowiedzi ojca Pawła były jego osobistą inicjatywą. Jako dominikanie we wszystkich naszych działaniach chcemy pozostać wierni dwóm zasadom jednocześnie: bronić potrzebujących oraz czynić to w jedności z Kościołem – napisał Prowincjał Polskiej Prowincji Dominikanów ojciec Paweł Kozacki.

Źródło: info.dominikanie.pl

4
Dodaj komentarz

avatar
Dawid Stolarek
Dawid Stolarek

Jak przed imieniem widzę “abp” to chce mi się ?

Tomasz
Tomasz

Uderz w stół a nożyce się odezwą… Wystarczy poszukać trochę w internecie żeby dowiedzieć się jakie upodobania ma jeden z ulubionych duchownych TVNu

Maciej Guzikowski
Maciej Guzikowski

I prawidłowo…3 tygodnie pokuty to za mało

Misioczi
Misioczi

Przecież to mydlenie oczu wielka ściema pod publiczkę kiedy zostanie zgłoszone 382 gwałcicieli kościelnych na policję? Bo Jędrzejewski w tym temacie jakby starcił głos?