Dramat na dworcu w Poznaniu. Znów padł system sterowania ruchem!

fot. Sławek Wąchała (zdjęcie ilustracyjne)

Spóźnienia pociągów liczące już ponad 70 minut i pasażerowie stojący w pociągach pod miastem, którzy nie mogą dotrzeć do Poznania. Na stacji Poznań Główny znów padł system sterowania ruchem.

Do awarii doszło tuż o godzinie 6.15, jak informuje PKP PLK. Trwa naprawa systemu, ale jak dotąd jeszcze nie dała rezultatów i pasażerowie wciąż czekają na dworcu na możliwość wyjazdu lub w pociągach na możliwość wjazdu do miasta. Opóźnienia pociągów, jak na przykład odjazd PolRegio do Szczecina Głównego, to już 82 minuty.

Jak wyjaśnia PKP PLK, znów doszło do awarii urządzeń sterowania ruchem kolejowym, które wstrzymały ruch w rejonie stacji Poznań Główny. Służby PKP już usuwają usterkę, ale jak długo ta operacja potrwa – nie wiadomo.

Przypomnijmy, że nowy system zarządzania ruchem kolejowym działa od 2009 roku, jest systemem komputerowym i w założeniu miał pozwolić na prowadzenie ruchu o większej przepustowości oraz z lepszą rejestracją zdarzeń niż poprzedni, elektryczny system.

Aktualizacja:

Jak poinformował Radosław Śledziński z biura prasowego PKP PLK, około godziny 9.00 awaria została usunięta, a pociągi wróciły na swoje trasy.

Podziel się:

Ostatnio dodane: