walka z koronawirusem 1 fot. WBOT

Dostałeś wiadomość o przedłużeniu kwarantanny? To może być pomyłka!

Główny Inspektor Sanitarny poinformował o błędzie systemu, który informuje osoby kończące już kwarantannę o jej przedłużeniu. Dotyczy to osób kończących kwarantannę 5 i 6 listopada i zdarzyło się w całym kraju – także w Poznaniu.

Jak podaje GIS: “w związku z błędem systemu, odnotowano pojawiające się automatyczne informacje telefoniczne skierowane do osób, których kwarantanna zakończyła się 5 lub 6 listopada. Wiadomości głosowe informują błędnie o przedłużeniu zakończonej już kwarantanny. Prosimy o zignorowanie tych informacji. Przepraszamy za zaistniałe utrudnienia”.

Błąd spowodował spore zamieszanie. Wiele osób, które otrzymały taką informację w sobotę czy w niedzielę, usiłowało to wyjaśnić, bo zgodnie z ich wiedzą nie było żadnej podstawy do przedłużenia kwarantanny, jednak w weekend okazało się to niemożliwe. Na maile nie przychodziły odpowiedzi, lub tylko automatyczne zwrotki, a na rządowej infolinii albo nikt nie odbierał telefonów – albo nie potrafił pomóc, bo jest weekend.

Na szczęście wszystko się wyjaśniło i osoby, które otrzymały taką informację, mogą ją spokojnie zignorować, zgodnie z zaleceniem GIS.

Źródło: GIS

1 2 votes
Oceń artykuł
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze