Doskonały wynik lotniska Ławica. “Sierpień to kolejny nasz rekord”

Port Lotniczy Poznań Ławica fot. PL Poznań Ławica

“W wakacje ’23, lipiec, sierpień, obsłużyliśmy… 722 711 pasażerów!” – poinformował z dumą Port Lotniczy Poznań Ławica na swoim profilu społecznościowym. To rekord w lipcu i sierpniu w całej historii poznańskiego lotniska – ale nie jedyny.

Rekordowy był zwłaszcza sierpień ze względu na ruch czarterowy, który wzrósł od sierpnia ubiegłego roku o 26 proc., ale i lipiec lotnisko może zaliczyć do rekordowych, no i liczba pasażerów obsłużonych od stycznia do sierpnia też przedstawia się imponująco: 1 894 183 pasażerów.

“Sam miesiąc sierpień to kolejny nasz rekord. To rekord sierpniów️ i rekord miesięcznej obsługi pasażerów w historii POZ!” – informuje Ławica na swoim profilu Facebooku. – “Nieco więcej osób wybrało miesiąc sierpień, jako swój czas wakacji. 366 224 obsłużonych pasażerów w sierpniu 2023! Dynamika ’23/’22 wynosi ️21%”.

Numerem 1 wśród rejsów tanimi liniami lotniczymi jest tak jak w ubiegłych miesiącach Londyn (STN), a drugie miejsce zajmuje Londyn (LTN). Na trzecim miejscu uplasował się chorwacki Zadar. Wśród pozostałych linii lotniczych najpopularniejszy w sierpniu był podobnie jak w lipcu Frankfurt (FRA), a na drugim miejscu znalazła się Warszawa (WAW).

Najpopularniejszych pięć sierpniowych kierunków czarterów to 1. Antalya (AYT) (nr 1 także w lipcu), do której z Poznania poleciało aż 44 tys. pasażerów. Drugie miejsce zajmuje turecki Bodrum (BJV) (nr 4 w lipcu), trzecie grecki Heraklion (HER) (nr 3 w lipcu), czwarte Rodos (RHO), również w Grecji (nr 2 w lipcu), a piąte bułgarskie Burgas (BOJ) (poza piątką w lipcu).

Podziel się: