Dodatkowe kursy autobusów między Piłą a Czarnkowem. “Zaczęliśmy szybko działać”

starosta Eligiusz Komarowski fot. Starostwo Powiatowe w Pile

Powiaty pilski i czarnkowsko-trzcianecki uruchomiły kolejne połączenia autobusowe na trasie Piła-Czarnków. Dzięki nim mieszkańcom będzie wygodniej dojechać do pracy, szkoły czy na uczelnię. Na razie połączenia będą obowiązywać do końca tego roku.

Połączenie między miastami znacznie się pogorszyło po rezygnacji z tej trasy w kwietniu tego roku jednego z prywatnych przewoźników. Wiele osób nie mogło dojechać do pracy czy do szkoły, nie mówiąc już o wizytach u lekarza.
– Zaczęliśmy szybko działać, by owe połączenie utrzymać – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski. – Dzięki udanym rozmowom ze starostą czarnkowsko-trzcianeckim Feliksem Łaszczem udało się wypracować porozumienie między naszymi samorządami i utrzymaliśmy tymczasowo te połączenia. Dziś mam kolejne dobre informacje. Kursy autobusów na trasie Piła-Czarnków dzięki uzyskaniu kolejnego dofinansowania będą funkcjonować przynajmniej do końca roku. Dzięki temu mieszkańcy takich miejscowości jak chociażby Ługi Ujskie, Ujście, Jabłonowo, Węglewo, Kruszewo, Brzeźno czy Sarbia będą mieli możliwość dojazdu do większych miast.

Długość linii komunikacyjnej to 76 km. Do końca wakacji realizowanych będzie 10 kursów dziennie, od poniedziałku do piątku, ale od września będzie ich już 16, a dodatkowo od 4 września będą także realizowane kursy w soboty, 8 dziennie. Obecnie autobusy komunikacji publicznej docierają do co drugiej miejscowości w powiecie pilskim, a starosta zapewnia, że trwają prace nad tym, by uruchomić kolejne połączenia autobusowe.

Samorządy, by utrzymać połączenia, skorzystały z Rządowego Funduszu Rozwoju Połączeń Autobusowych, otrzymując dofinansowanie w wysokości ok. 240 tys. zł. Wkład własny powiatu pilskiego wyniósł 21 tys. zł, a powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego – 11 tys. zł.

Podziel się: