Dlaczego warto uczyć się języków obcych fot. materiały prasowe

Dlaczego warto uczyć się języków obcych?

Znajomość języków obcych w Polsce nadal wypada dość blado na tle reszty Europy. Polacy jednak coraz częściej z własnej woli zapisują się na kursy, które pozwolą im opanować wybrany język i odmienić swoje życie.

Sprawne posługiwanie się co najmniej jednym językiem obcym staje się powoli standardem i jest po prostu modne. Dlaczego warto przekonać się do rozpoczęcia nauki języków obcych?

Lepsze perspektywy zawodowe

W ostatnich latach do Polski wkroczyło wiele zagranicznych firm, w których językiem roboczym jest angielski, a większość stanowisk wymaga znajomości języka obcego. Już samo płynne mówienie po niemiecku, szwedzku czy też francusku może zapewnić dobrze płatną posadę w dziale HR, księgowości czy też w call center. Zarobki z najpopularniejszymi językami znacząco przekraczają próg średniej płacy w Polsce.

Także w mniejszych firmach docenia się znajomość języków obcych. Bardzo ciekawe i profesjonalne kursy językowe z nastawieniem na angielski i niemiecki na rynku pracy można znaleźć w ofercie poznańskiego Studium Językowego UAM: http://sj.amu.edu.pl/kursy-jezykowe. Możliwość prowadzenia negocjacji biznesowych w obcym języku to cenna umiejętność, na którą na pewno zwróci uwagę większość pracodawców.

Podróżowanie na własną rękę

Wakacje typu All Inclusive powoli wychodzą z mody. Znajomość języka obcego może pozwolić na samodzielne podróżowanie do niemalże każdego zakątka świata. Obecnie w większości krajów można bez problemu porozumieć się w języku angielskim. Wszystkie ważniejsze muzea są wyposażone w plansze właśnie w tym języku, podobnie jak menu restauracji czy też oferty hoteli.

Jednak nie tylko język angielski ułatwia podróżowanie. W całej Ameryce Łacińskiej można porozumieć się po hiszpańsku, natomiast w krajach słowiańskich przydatny może okazać się język rosyjski. W swobodnym zwiedzaniu Szwajcarii, Austrii i Niemiec pomoże język niemiecki, którym posługuje się również spora część ludności krajów turystycznych południowej Europy. Samodzielne odkrywanie świata daje o wiele więcej przyjemności niż nawet najlepiej zorganizowane wycieczki z biura podróży.

Znajomi z całego świata

Języki obce naprawdę poszerzają horyzonty. Świat można odkrywać nie tylko przez podróże, ale także przez międzynarodowe znajomości. Podczas nauki warto poszukać rodzimych użytkowników danego języka, którzy pomogą w płynności mówienia, poprawią najczęstsze błędy i najlepiej wytłumaczą zawiłe struktury gramatyczne. Poznawanie języka w taki sposób to czysta przyjemność, a w wielu przypadkach szansa na znalezienie wyjątkowego przyjaciela lub nawet miłości.

Znajomość języków obcych umożliwia również czytanie literatury w oryginale, lepsze zrozumienie słuchanej muzyki, czy też odkrywanie zagranicznych kuchni. Bardzo często problemem jest znalezienie ciekawych informacji o swoim hobby w języku polskim. Znacznie więcej materiałów jest dostępnych w internecie np. w języku angielskim, niemieckim, hiszpańskim czy też francuskim.

Artykuł sponsorowany

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze