Darmowe zdjęcia na stronę internetową. 6 najlepszych serwisów

Prowadząc bloga, lub stronę internetową należy zdawać sobie sprawę, że nie jest legalne umieszczenie na niej każdej fotografii znalezionej w sieci. Istnieją portale, które oferują sprzedaż fotografii – wiąże się to jednak ze sporymi kosztami i często koniecznością nawiązania dłuższej współpracy.

Warto więc zorientować się w ofercie darmowych zdjęć, których nieodpłatne pobieranie z internetu jest dozwolone. Jest to dobre rozwiązanie, kiedy budżet przeznaczony na prowadzenie bloga czy strony, nie jest zbyt duży.

Umieszczanie odpowiednich fotografii odgrywa bardzo ważną rolę, może znacząco podnieść statystyki i przyciągnąć zainteresowanie potencjalnych klientów. Dlatego należy zadbać o to, aby strony internetowe były opatrzone w zdjęcia, które są legalne i reprezentują sobą dobrą jakość.

1. SplitShire

Jest to bezpłatny bank zdjęć, oferujący bardzo szeroki wybór. Zdjęcia można dowolnie wykorzystać, zabroniona jest jedynie ich sprzedaż oraz użycie w projektach związanych z przemocą czy dyskryminacją. Na stronie internetowej znajduje się wiele kategorii, spośród których można znaleźć fotografie pasujące do praktycznie każdego tematu. Z tego serwisu można także bezpłatnie pobierać pliki video, które mogą przydać się do produkcji treści audio-wizualnych. Warto zauważyć, że na tym portalu nie trzeba się rejestrować.

2. New Old Stock

Jest to zdecydowanie wyróżniająca się wśród innych propozycja. Twórcy tego portalu oferują darmowe zdjęcia vintage. Pochodzą one z publicznych archiwów i są udostępnione do darmowego użytku. Czarnobiałe zdjęcia mogą być niezwykle przydatne w różnego rodzaju projektach historycznych. Design strony internetowej jest bardzo przejrzysty, a zdjęcia uporządkowane w albumach, dzięki czemu łatwo dotrzeć do poszukiwanych fotografii.

3. StockSnap.io

Trzecia propozycja to serwis oferujący fotografie w niezwykle dobrej jakości. Ładnie zaprojektowana strona www jest bardzo prosta w użyciu, wyszukiwarka na górze strony pozwala na wyszukiwanie odpowiednich zdjęć. Są dostępne różne warianty sortowania i możliwość rejestracji. Jest to portal, który pozwala wszystkim użytkownikom na dodanie swoich zdjęć do bazy, po utworzeniu konta i zaakceptowaniu przesłanych plików. Dzięki temu, każdy fotograf może podzielić się swoimi pracami z innymi, dając szansę innym twórcom na kreatywne wykorzystanie swoich dzieł.

4. Superfamous

Ten portal różni się nieco od pozostałych, jednak może okazać się równie przydatny. Zawiera kilkadziesiąt zdjęć, głównie krajobrazów, lecz nie tylko. Nie trzeba płacić za ich użycie, ale należy umieścić na swojej stronie odnośnik do Superfamous. Zdjęcia nie są pogrupowane w kategorie, a strona nie posiada wyszukiwarki. Mimo wszystko fotografie krajobrazów, często wykonane z lotu ptaka, zapierają dech w piersiach i są zdecydowanie warte użycia.

5. Refe

Refe, to portal pozwalający zarówna na odpłatne jak i darmowe pobieranie zdjęć. Można także na nim zarabiać, udostępniając swoje fotografie. Asortyment bezpłatnych obrazów jest szeroki, są one ładnie uporządkowane i mogą zostać wykorzystane w wielu różnych kontekstach. Wyszukiwanie jest zdecydowane przez umieszczenie na samej górze lupki. Na stronie można znaleźć zasady sprzedaży swoich prac, a po zapoznaniu się z nimi można nawiązać współpracę i liczyć na zarobek.

6. Public Domain Archive

To zbiór fotografii z domeny publicznej. Zbiór jest uzupełniany co tydzień, a wszystkie zdjęcia są całkowicie darmowe. Ilość zdjęć jest ogromna, dlatego jest to witryna, która może być przydatna dla każdego internetowego twórcy.

Publiczne banki zdjęć, oferujące darmowe fotografie są prawdziwą kopalnią skarbów dla wszystkich kreatywnych twórców. Wysokiej jakości pliki fotograficzne i wideo mogą znacząco poprawić jakość prowadzonej strony internetowej czy bloga, zachęcić potencjalnych klientów do skorzystania z proponowanych usług, lub zwiększyć zasięgi. A wszystkie te korzyści są możliwe do osiągnięcia bez nadwyrężania budżetu.

Artykuł partnera

Podziel się:

Ostatnio dodane: