Dariusz Dudka kończy karierę. “Nie mogę doczekać się nowych wyzwań”

Dariusz Dudka, były reprezentant Polski i od kilku lat zawodnik (głównie rezerw) Lecha, postanowił zakończyć karierę. Doświadczony piłkarz w dalszym ciągu będzie jednak pracował przy Bułgarskiej.

Dudka do Lecha trafił w 2015 roku. Jako doświadczony i wszechstronny piłkarz miał być znaczącym uzupełnieniem składu. To się nie udało. W niebiesko-białych barwach rozegrał zaledwie 25 spotkań i szybko trafił do drużyny rezerw. Wydawałoby się, że w tej sytuacji Lech powinien pożegnać się z byłym reprezentantem już kilka lat temu. Pewnie tak właśnie by było, gdyby nie mentalność piłkarza. Dudka nie obraził się z powodu zesłania do rezerw, a czas tam wykorzystał na pomoc młodym kolegom w poprawieniu swoich umiejętności. Robił to na tyle umiejętnie, że jego roli w drużynie nie kwestionował żaden z trenerów, którzy pracowali przy Bułgarskiej.

Jego talent na tym polu w porę dostrzegli w Lechu i w tym sezonie oprócz występów w rezerwach, Dudka pracował również w pionie sportowym Kolejorza, gdzie odpowiadał za tzw. talent managment (planowanie kariery młodych zawodników). – Darek uczestniczył w ostatnich miesiącach w negocjacjach z zawodnikami czy spotkaniach odnośnie ich przyszłości – opowiada na stronie Lecha Marcin Wróbel, dyrektor sportowy akademii. –  Nie ma cienia przypadku, że decydujemy się właśnie na kontynuację tej współpracy. Wcześniej talent management był rozwijany przeze mnie oraz Tomasza Rząsę. Wobec obowiązków Tomka w pierwszym zespole tym bardziej cieszymy się ze wsparcia Darka, który będzie służył nam ogromnym doświadczeniem piłkarskim. To osoba, która jest bardzo dobrze postrzegana w świecie futbolu i także na bazie jego wiedzy mamy nadzieję budować przyszłe pokolenia piłkarzy. Nie bez znaczenia pozostawał fakt, że jest to osoba związana z Lechem od dłuższego czasu, Wronki zna od podszewki, a klubowy klimat nie będzie dla niego niczym nowym – podkreśla.

– Chciałbym bardzo podziękować wszystkim ludziom, z którymi współpracowałem w Lechu w ostatnich latach – dodaje sam Dudka. – Cieszę się, że przyczyniłem się w jakimś stopniu do rozwoju tych młodych chłopaków. W Akademii spędziłem fajne dwa lata i mam głęboką nadzieję, że w przyszłości ci zawodnicy zaistnieją w seniorskiej piłce. Jestem zadowolony z tego, że zostaję w klubie, byłem przygotowywany do tej roli już od jakiegoś czasu i nie mogę doczekać się nowych wyzwań – mówi z przekonaniem Dudka.

Autor: SS Źródło: lechpoznan.pl

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze