Dachowanie samochodu z czwórką pasażerów w Wielkopolsce

dachowanie fot. KP PSP Koło

Samochód marki Volkswagen Sharan wypadł z drogi i dachował w miejscowości Przybyłów w powiecie kolskim. Czterem osobom, obywatelom Białorusi, które podróżowały autem, nic się nie stało, ale kierowca został ukarany mandatem.

Do zdarzenia doszło 14 grudnia po godzinie 11.00.
– Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole przyjęło zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze powiatowej w miejscowości Przybyłów gm. Koło – informuje asp. Damian Radzimski z KP PSP Koło. – Dyżurny do działań zadysponował strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kole i Ochotniczej Straży Pożarnej z Powiercia. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że doszło do dachowania samochodu osobowego. Pojazdem i podróżowały cztery osoby, które opuściły pojazd przed przybyciem zastępów Straży Pożarnej. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu prądu z akumulatora w pojeździe.

W akcji uczestniczyło 13 strażaków. Dochodzenie w sprawie przyczyny wypadku prowadzi policja – funkcjonariusze ustalili, że do zdarzenia doszło, ponieważ kierowca nie zachował należytej ostrożności podczas jazdy. Dlatego kierowca został ukarany mandatem karnym.

Podziel się:

Ostatnio dodane: