Dachowanie samochodu w Wielkopolsce. Jedna osoba trafiła do szpitala

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

39-letni kierowca samochodu osobowego jadąc przez miejscowość Święta w powiecie złotowskim stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Obrażenia odniósł 19-letni pasażer samochodu, który trafił do szpitala.

Do wypadku doszło 20 sierpnia wieczorem.
– Dyżurny złotowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie od kierowcy przejeżdżającego przez miejscowość Święta, o tym że pojazd marki Fiat, porusza się w sposób wskazujący na to, że jego kierowca może być nietrzeźwy – mówi asp. Damian Pachuc, oficer prasowy KPP w Złotowie. – Skierowani na miejsce mundurowi na jednej z bocznych, utwardzonych dróg zastali wywrócony pojazd, w którym znajdowało się dwóch mężczyzn. Wstępnie ustalono, że 39-letni kierowca osobówki nie dostosował prędkości do warunków drogowych, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i doprowadził do wywrócenia się auta. Siedzący za kierownicą mieszkaniec gminy Złotów był pijany. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie 2,5 promile alkoholu.

19-letni pasażer samochodu, który odniósł obrażenia w wypadku, został przewieziony do szpitala. Natomiast nietrzeźwy kierowca został zatrzymany przez policję i noc spędził w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Po wytrzeźwieniu usłyszał pierwszy zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za co – zgodnie z Kodeksem Karnym – grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Źródło: KPP Złotów

Podziel się: