Dachowanie na drodze. Trzy osoby z obrażeniami

dachowanie fot. KP PSP Września

Kierowca samochodu osobowego stracił panowanie nad autem, wypadł z trasy i dachował na poboczu drogi. Trzy osoby odniosły obrażenia, w tym jedna na tyle poważne, że trzeba ją było zabrać do szpitala, jak informują wrzesińscy strażacy.

Do wypadku doszło w miejscowości Chwalibogowo 15 sierpnia. O godzinie 14.30 Dyżurny SKKP PSP we Wrześni otrzymał zgłoszenie dotyczące wypadku komunikacyjnego – gdy strażacy dotarli na miejsce, zastali tam auto po dachowaniu na poboczu drogi.

“Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu instalacji elektrycznej w pojazdach, usunięciu pozostałości powypadkowych z jezdni” – informuje KP PSP Września. – “Trzem osobom poszkodowanym udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy (wsparcie psychiczne oraz opatrunek). Po przebadaniu przez Zespół Ratownictwa Medycznego jedna osoba została przetransportowana do szpitala we Wrześni na obserwację”.

W akcji brały udział zastępy OSP Kaczanowo i JRG Września. W czasie ich pracy obowiązywał ruch wahadłowy na drodze powiatowej. Przyczyny i okoliczności wypadku bada policja.

Źródło: KP PSP Września

Podziel się: