piątek, 23 lutego, 2024

Dachowanie na DK36. Dwie osoby z obrażeniami

Do groźnego wypadku doszło na drodze krajowej nr 36 w Wyganowie. Samochód osobowy wypadł z drogi i dachował, a dwie podróżujące nim osoby trafiły do szpitala.

Wypadek miał miejsce 1 stycznia. Służby zostały zadysponowane do zdarzenia o godzinie 16.41, jak informują strażacy z OSP Kuklinów.
– Po przybyciu na miejsce wypadku Kierujący Działaniem Ratowniczym w przeprowadzonym rozpoznaniu ustalił, że samochód osobowy wypadł z drogi i zatrzymał się w pozycji na dachu w przydrożnym rowie – poinformował mł. kpt. Mateusz Dymarski z KP PSP . – “Dwie osoby uczestniczące w zdarzeniu opuściły uszkodzony środek transportu przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej. Droga w miejscu wypadku została czasowo całkowicie zablokowana.

Strażacy zabezpieczyli i oświetlili miejsce wypadku i zajęli się uczestnikami zdarzenia.
– Po zakończeniu badania urazowego połączonego z wywiadem medycznym poszkodowanym udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy adekwatnej do poniesionych obrażeń – mówi Mateusz Dymarski. – W trakcie realizacji czynności medycznych na miejsce dotarł zespół ratownictwa medycznego, który przejął opiekę nad poszkodowanymi. Decyzją kierownika zespołu kierująca oraz pasażer zostali przetransportowani do szpitalnego oddziału ratunkowego celem dalszej diagnostyki.

Strażacy usunęli pozostałości wypadku – w akcji poza OSP Kuklinów brały udział zastępy OSP Wyganów oraz KP PSP Krotoszyn. Przyczyny i okoliczności wypadku ustala policja.

Źródło: KP PSP Krotoszyn
Strona głównaKrotoszynDachowanie na DK36. Dwie osoby z obrażeniami