Dachowanie busa na autostradzie w Wielkopolsce. Jedna osoba nie żyje, cztery są ranne

autostrada A2 fot. L. Łada (zdjęcie ilustracyjne)

Do tragicznego wypadku doszło na autostradzie A2 między węzłami Dąbie i Koło. Kierowca busa z nieznanych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Jedna osoba zginęła, cztery trafiły do szpitala.

Wypadek miał miejsce 22 czerwca przed godziną 16.00 na pasie A2 w kierunku Poznania, na wysokości miejscowości Chełmno, jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Na miejscu jako pierwsi zjawili się strażacy i to oni rozpoczęli reanimację nieprzytomnego mężczyzny w busie. Pozostali pasażerowie, cztery osoby, opuściły pojazd o własnych siłach. Niestety, reanimacja nie dała efektów i lekarz stwierdził zgon mężczyzny. Pozostali uczestnicy wypadku zostali zabrani do szpitala.

Z powodu wypadku przez kilka godzin całkowicie zablokowana była autostrada w kierunku Poznania – kierowcy korzystali z objazdu przez Dąbie do Koła, na który kierowała ich policja. Dopiero po godzinie 19.30 służby udostępniły do przejazdu jeden pas. Na miejscu nadal tworzą się korki i są utrudnienia w ruchu.

Podziel się: