Czy w Poznaniu powstanie drugie całoroczne lodowisko?

fot. POSiR

Radni z Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki RMP zajęli się tematem budowy drugiego całorocznego lodowiska w Poznaniu. „Obserwujemy ogromne zainteresowanie obecnym lodowiskiem” – napisał radny Paweł Sowa na swoim profilu społecznościowym.

Właśnie to zainteresowanie lodowiskiem na Chwiałce było powodem, dla którego radni je odwiedzili – i przy okazji rozmawiali o budowie drugiego lodowiska. Bo chętnych do jazdy na lodzie jest tylu, że na Chwiałce powoli przestaje wystarczać miejsc i terminów, a radni mogli naocznie stwierdzić, jak wielką popularnością cieszy się ono wśród mieszkańców.

„Obserwujemy ogromne zainteresowanie obecnym lodowiskiem, także pod kątem rozwoju sportów zimowych: hokej, curling, łyżwiarstwo figurowe” – napisał radny Sowa. – „Jest nadzieja na to, że w najbliższej przyszłości zobaczymy łyżwiarki figurowe z Poznania zdobywające trofea.

Powstanie drugiego obiektu zapewniłoby większy komfort i większe możliwości trenującym, zwłaszcza że budowa jest planowana obok już istniejącego lodowiska, bo to oznacza spore oszczędności, no i wygodę. Oba obiekty mogłyby korzystać z tego samego sprzętu i bazy technicznej, nie mówiąc już o wygodzie w planowaniu zajęć na dwóch taflach zamiast jednej.

Jak zauważył radny Sowa, wkrótce drugie lodowisko będzie miało wszystkie pozwolenia i będzie można je zacząć budować – niestety, problemem są pieniądze. Na wybudowanie drugiego lodowiska potrzeba około 10 mln zł, a miasto obecnie nie ma takich środków. Dlatego wszystko wskazuje na to, że, mimo przygotowania technicznego, inwestycja ruszy dopiero wtedy, gdy znajdą się na nią pieniądze.

Podziel się:

Ostatnio dodane: