fot. Sławek Wąchała

Czy nietrzeźwy ksiądz prowadził lekcję? Rodzice wezwali policję

Funkcjonariusze policji w Trzemesznie zostali wezwani do Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych. Rodzice tamtejszych uczniów podejrzewali, że ksiądz, który prowadził lekcję religii, był pod wpływem alkoholu.

Zdarzenie miało miejsce 30 marca, a policja dotarła do szkoły tuż po południu. Jak powiedziała Anna Osińska z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie, wezwano ją, ponieważ rodzice podejrzewali, że nietrzeźwy ksiądz prowadzi lekcje religii. Funkcjonariusze mieli zamiar przebadać księdza alkomatem.

Ale jak informuje portal trzemeszno24.info – policja nie zastała księdza. Podobno władze szkoły zauważyły, że jest pod wpływem alkoholu i nakazały mu opuszczenie budynku, jednak gdy portal zapytał o to dyrekcję szkoły – ta odmówiła komentarza na ten temat. Wiceburmistrz Dariusz Jankowski przyznał dziennikarzom, że wie o tym fakcie, ale ma za mało danych, by się wypowiadać i odesłał ich do burmistrza Krzysztofa Derezińskiego. Ale z burmistrzem portalowi już nie udało się skontaktować.

O sprawie wie natomiast proboszcz trzemeszeńskiej parafii, który zapowiedział wyciągnięcie konsekwencji wobec księdza. Duchowny już ma zakaz prowadzenia lekcji i czeka go rozmowa z Prymasem Polski arcybiskupem Wojciechem Polakiem.

fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)