Czy kładka na wyspę powstanie? Oferty przetargowe przekraczają budżet

Konin fot. UM Konin

Aż sześć firm chce przebudować kładkę na wyspę Pociejewo w Koninie. 7 kwietnia otwarto oferty złożone w przetargu na jej przebudowę – niestety, wszystkie znacznie przekraczają budżet, jaki na tę inwestycję zarezerwowały władze miasta.

Jak informuje portal „LM”, najniższą cenę zaproponowała firma Strabag z Pruszkowa – 21 mln zł. Pozostałe oferty są wyższe: od 23 mln zł do 31,6 mln. Tymczasem władze Konina przeznaczyły na tę inwestycję 15 mln zł. Teraz muszą więc podjąć decyzję, czy rozpiszą nowy przetarg licząc, że zgłoszą się wykonawcy oferujący niższe ceny – czy też zrezygnować z inwestycji. Kolejną możliwością jest przyjrzenie się budżetowi miasta i znalezienie tam brakujących 6 mln zł.

Kładka, jeśli powstanie, będzie naprawdę robić wrażenie: ma mieć siedemnaście przęseł i tarasy widokowe, a także składać się z dwóch części: kładki szerokości prawie 5 metrów nad kanałem ulgi, która połączy wyspę Pociejewo z nową częścią miasta, oraz ścieżki pieszo-rowerowej po obu stronach nowej kładki. Przy tarasie widokowym ma być szersza i mają tam stać też ławki, a droga rowerowa na kładkę ma prowadzić od od skrzyżowania ulic Podwale i Wiejskiej do ulic Kurów w jedną stronę i Łąkowej w drugą. Elementem wyróżniającym inwestycji mają być słupy ścian podporowych.

Wykonawca będzie miał szesnaście miesięcy na zakończenie prac, a kładka ma być gotowa najpóźniej do końca sierpnia 2024 r.

Podziel się:

Ostatnio dodane: