Czy filmy Marvela spadają?

Marvel miał tak obiecującą przyszłość, szczycąc się filmami takimi jak „Avengers: Wojna bez granic” i „Avengers: Koniec gry”. Nie tylko to, ale Marvel zaprezentował świetne filmy z postaciami solowymi z ukochanymi ikonami, takimi jak Kapitan Ameryka i Iron-Man. Filmy te stworzyły rewolucja filmów Marvela o superbohaterach, które szturmem podbiły internet, tworząc memy i receptę na sukces. Marvel opracował idealną formułę okazjonalnych wersów komediowych, aby śledzić historie naszych bohaterów, dzięki którym stali się tak potężni. Disney zaczął pompować filmy w masowych ilościach, ożywiając komiksy i zwijając je razem, aż nasi bohaterowie spotkali się na gigantycznym finale. Jednak wielu fanów zaczyna narzekać na „degradację” i „upadek” filmów franczyzowych Marvela w tej nowej fazie. Odkąd kilku naszych ulubionych Avengersów zniknęło w walce z Thanosem, fani za pośrednictwem Twittera i innych mediów społecznościowych wyrażają swoje zaniepokojenie kierunkiem, w jakim zmierza Marvel. Ostra krytyka nowego filmu o Ant-Manie, a nie uprzejma krytyka. To zachęca do zadania pytania. Czy filmy Marvela spadają, odkąd osiągnęły nowe szczyty?

Marvel odniósł wielki sukces ze swoimi filmami w fazie 3, podważając ostateczny cel końcowy w fazie 4. W tej fazie mieliśmy kilka hitów filmowych, takich jak film Spiderman, ale więcej wydawało się uśpionych, w przeciwieństwie do dużych wydarzeń. Spiderman był gigantyczny ze względu na wieloświat, w którym Tobey Maguire i Andrew Garfield razem z Tomem Hollandem walczyli z niektórymi z najfajniejszych złoczyńców Marvela. Połącz tę trójkę z Green Goblin, Doctor Octopus, Electro i innymi, a otrzymasz film, który każdy chce obejrzeć. Niestety, większość fanów pokochała ten film za nostalgiczny aspekt ukochanej postaci i widząc, jak komunikują się ze sobą w wysoce komediowy sposób. Filmy, które zostały wydane później, nie radziły sobie tak dobrze, co może wynikać z publikowania zbyt dużej ilości treści. Być może fani przyzwyczajają się do formuły stosowanej przez Marvela w swoich filmach i nie otrzymują pożądanych efektów ani stylów. Widziałem więcej niż kilka tweetów fanów, którzy twierdzili, że wszystkie filmy Marvela „grają tak samo” i „są wydawane zbyt często”. Te wydania mogą przyczynić się do zmęczenia, jakie odczuwają niektórzy fani filmów o superbohaterach.

Chociaż sukces ten miał miejsce słusznie, miał pewną pomoc i odpowiednie okoliczności. Na przykład, kiedy uderzył COVID-19, wszyscy chętnie zwrócili się do mediów i „internetowych ucieczek”, aby poprawić codzienne życie. Ludzie nieustannie podkręcali wszystko, co wychodziło. Dotyczyło to Avengers: Endgame, w którym wszyscy wracali do kin, aby powrócić do normalnego życia. To był najbardziej pasjonujący film, jaki kiedykolwiek widziałem, gdy ktoś opowiadał o filmie, oznaczając COVID-19 jako główny czynnik, przez który ludzie poszli zobaczyć, jak Avengersi wracają do walki z wszechmocnym Thanosem. Chociaż nie twierdzę, że film nie był dobry, był to częściowo powód wyprzedania kin w takim stopniu, w jakim były. Ci, którzy mieli dość siedzenia w domu i nie angażowania się w zabawę z nowościami i filmami, zaczęli wychodzić, by zaczerpnąć świeżego powietrza. Bez COVID-19 nie sądzę, aby ten ostatni film o Avengersach poradziłby sobie tak dobrze. Oznaczało to finał fazy 3 Marvela, a także finał bezprecedensowego czasu w historii świata.

Ant-Man otrzymał przeciętne recenzje w swoim wydaniu, co sprawiło, że fani kwestionują upadek serii. Widziałem posty na tik-toku i tweety wśród wielu innych negatywności związanych z CGI filmów wraz z twarzą Modoka. Nie tylko to, ale fabuła filmu jest mocno krytykowana, a fani nie są zbyt zainteresowani sposobem, w jaki Marvel kieruje tą fazą. Dla mnie część Modoka wydaje się nieuzasadniona, ponieważ jest dość dokładnym przedstawieniem jego postaci. Wydaje się jednak, że ostateczny cel tej fazy nie jest jeszcze znany, a multiwersum jest jedyną rzeczą, która trzyma ją razem. Zobaczymy, gdzie Disney pokieruje fazami, ale jestem pewien, że w przyszłości będziemy mieli kilka ekscytujących drużyn.

Chociaż nie wszystko jest stracone po stronie Marvela, podekscytowanie fanów powoli malało. To nie powstrzymało ekscytacji tych, którzy oczekują filmów takich jak „Blade”. Mamy nawet Adama Warlocka, na którego czekamy w przyszłości serii, a może zobaczymy powrót Thanosa z zaangażowanymi w jakiś sposób X-Menami? Nadal obserwujemy również inwazję Marvela na popkulturowe franczyzy, takie jak Fortnite (w których można kupić konta FN) i coraz większą popularność za pośrednictwem różnych form innych mediów, takich jak gry mobilne. Gracze zauważą, że Fortnite kontynuuje współpracę z Marvelem, dodając nowe postacie za każdym razem, gdy pojawia się film Marvela, a także wrzuca je do komiksów Zero Point. Gracze mogą również zobaczyć, że Epic Games produkuje ekskluzywne kosmetyki dla niektórych postaci filmowych, takich jak kostium Thor’s Love & Thunder. Już na początku Fortnite wspierał swoją przepustkę sezonową za pomocą Marvel Cosmetics, takich jak nieuchwytny Wolverine. Jeśli potrzebujesz pomocy w podniesieniu poziomu swojej przepustki bojowej, możesz również sprawdzić podniesienie rangi w Fortnite Eldorado.

Czy możemy przygotować Sinister Six do rządzenia wszechświatem Marvela? Czy moglibyśmy przygotować Doktora Dooma, aby zebrał wszystkich złoczyńców z tej fazy? Czy możemy przygotować się do Tajnych Wojen? Musimy poczekać i zobaczyć, jak Marvel podchodzi do tej nowo znalezionej krytyki swoich wydań, czekając, aż zagrają swoimi najlepszymi kartami. Martwię się, że ta faza będzie słaba w porównaniu z wcześniejszymi, a postacie, które wprowadzają, nie będą tak lubiane jak postacie z przeszłości. Ale nic, co jest złote, nie może pozostać, a budowanie historii wymaga czasu. Być może czeka nas najlepszy jak dotąd pokaz superbohaterów, nie widząc światełka na końcu tunelu.

Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Ostatnio dodane: