Prezydent Andrzej Duda fot. prezydent.pl

Czy Andrzej Duda wygra w Wielkopolsce? Sondaż

Jak wynika z sondażu przeprowadzonego dla Polski Press Andrzej Duda prowadzi, ale poparcie dla niego jest mniejsze niż w pozostałych województwach.

Z sondażu wynika, że w pierwszej turze Andrzej Duda wygrały w czterech województwach: podlaskim, podkarpackim, małopolskim i świętokrzyskim, a w dwóch – na Mazowszu i Pomorzu – przegrałby z Małgorzatą Kidawą-Błońską.

W Wielkopolsce obecnie Andrzej Duda (PiS) mógłby liczyć na 36 proc. głosów i to najwięcej ze wszystkich kandydatów. Małgorzata Kidawa-Błońska (PO) może liczyć na 26 proc. głosów. Robert Biedroń (Lewica) zdobyłby 15 proc., Szymon Hołownia – 11 proc., Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL) dostałby 7,4 proc., a Krzysztof Bosak (Konfederacja) – 4,8 proc.

Natomiast w drugiej turze sytuacja wygląda już zupełnie inaczej: Andrzej Duda przegrałby w niej nie tylko z Małgorzatą Kidawą-Błońską, ale także z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem i Szymonem Hołownią.

Badanie zrealizowano przez Polska Press Grupę we współpracy z Ośrodkiem Badawczym Dobra Opinia w dniach 10-14 lutego 2020 r. na reprezentatywnej kwotowo próbie 8000 dorosłych mieszkańców Polski metodą bezpośredniego wywiadu ankieterskiego.

el

114
Dodaj komentarz

avatar
Elzbieta Grzegorz Lewinscy
Elzbieta Grzegorz Lewinscy

O dziś takie babcie podpisywaly listę hańby (MKB)

Boguslaw Hadynski
Boguslaw Hadynski

Aaakysz.

Zygmunt Białka
Zygmunt Białka

Według Jarosława Kaczyńskiego ma argument marzenie, czyli fajną żonę i córkę plus PodPiS

Stefania Wojtyczka
Stefania Wojtyczka

Na pewno nie

Jolanta Cysewska
Jolanta Cysewska

Wielkopolska wybiera Jaskowiaka ktoey Poznaniowi funduje lewactwo ale poznaniacy nie ucza sie na bledach wybieraja Kidawe paprotke teflonowa o malej inteligencji ma wiele wpadek drugi Petru i Komorowski Kopaczowa , hipokrytka 500 plus zlikwiduje i podniesie wiek emerytalny zlikwiduje 13 emeryturę sprywatyzuje szpitale jej wybor to tragedia Polski