wypadek fot. straż gminna Czerwonak

Czerwonak: Strażnicy gminni uratowali życie ofierze wypadku

W trakcie porannego patrolu strażnicy gminni zauważyli na poboczu drogi rozbitą na drzewie furgonetkę. Wewnątrz znajdował się nie dający oznak życia kierowca. Dzięki swojej akcji uratowali mu życie.

Strażnicy natychmiast podjęli czynności ratownicze, w tym z użyciem zaawansowanego technologicznie urządzenia AED, które nie tylko umożliwia monitorowanie akcji serca, ale także pozwala przywrócić jego czynność. Przeprowadzili resuscytację krążeniowo – oddechową i udało im się przywrócić akcję serca u poszkodowanego. Wezwane Lotnicze Pogotowie Ratunkowe przetransportowało go do szpitala.

Każdy funkcjonariusz Straży Gminnej, w ramach podstawowego szkolenia, przechodzi 20 – godzinny kurs udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Wielu strażników posiada także kwalifikacje ratownika, wynikające z odbytych szkoleń w ramach Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, określonej w Ustawie o państwowym ratownictwie medycznym.

Tym razem zbawienne dla kierowcy okazały się nie tylko umiejętności strażników, ale też sprzęt, jakim dysponowali. Wyposażenie patroli zmotoryzowanych w profesjonalny sprzęt służący do udzielania pierwszej pomocy należy już do standardów.
“W tym konkretnym zdarzeniu przełożyło się to na uratowanie ludzkiego życia, co już samo w sobie okazało się warte wszelkich poniesionych w tym kierunku nakładów” – podsumowują strażnicy.

SG Czerwonak, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze