Czempiń: Kto pomoże strażakom w kupnie… pralki?

Czempińscy strażacy-ochotnicy uruchomili akcję na portalu zrzutka.pl, by zebrać pieniądze na profesjonalną pralnicę dla swoich mundurów. Potrzebują 60 tysięcy złotych.

Pranie strażackich mundurów to spory problem i zwykła pralka nie jest sobie w stanie z tym poradzić. Po akcji na mundurach sa przecież plamy krwi, substancji używanych przy gaszeniu ognia, oleju napędowego, benzyny i wielu innych rzeczy. Oczyszczenie takiego munduru to niełatwa sprawa, a chodzi przecież o zdrowie – wszystkie te substancje niedokładnie usunięte mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia.

Strażacy chcą więc kupić taką pralnicę, która to wszystko upierze, zdezynfekuje i jeszcze dodatkowo zaimpregnuje. Impregnacja jest też bardzo ważna, bo przecież strażacy jeżdżą na akcje bez względu na pogodę, no i niejedna z nich odbywała się nad wodą, albo i w wodzie. Szybko przemakający mundur w takiej sytuacji to poważny problem utrudniający działania strażaka, a mogący nawet stanowić zagrożenie dla jego życia.

OSP przygotowała nawet wniosek do budżetu obywatelskiego, by zdobyć pieniądze na pralnicę – ale niestety, nie udało się. Jednak po ogłoszeniu wyników budżetu wiele osób zaczęło się samodzielnie zgłaszać do strażaków z prośbą o podanie numeru konta, na które można dokonywać wpłat – i tak narodził się pomysł zbiórki na zrzutka.pl

Wszyscy chętni mogą teraz wesprzeć czempińskich strażaków właśnie na zrzutka.pl. Do zebrania jest jeszcze 58 tysięcy złotych.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: