pobicie fot. policja

Czarnków: Sprawcy brutalnego pobicia aresztowani

Bili swoją ofiarę metalową pałką i kopali po całym ciele – teraz odpowiedzą przed sądem nie tylko za pobicie, ale też za rozbój ze szczególnym okrucieństwem i bezprawne pozbawienie wolności.

18 stycznia krzyscy kryminalni zatrzymali 33-letniego mieszkańca Krzyża Wlkp. podejrzanego o włamanie i kradzieże. Przy okazji wyszło na jaw, że mężczyzna wraz z dwoma starszymi kolegami w wieku 37 i 38 lat, brał jeszcze udział w brutalnym zdarzeniu, do którego doszło na terenie Krzyża Wlkp.

Z policyjnych ustaleń wynika, że w sobotni wieczór 11 stycznia sprawcy pod pretekstem rozmowy, zwabili do mieszkania jednego z nich, 25-latka, który przyszedł na spotkanie w towarzystwie 26-letniego kolegi. Mężczyźni zaraz po przybyciu zostali rozdzieleni i wbrew swojej woli zamknięci w osobnych pomieszczeniach. Sprawcy wobec 26-latka zachowali się dość łagodnie, gdyż uderzyli go tylko raz w twarz, natomiast przez ponad godzinę wyładowywali swoją agresję na 25-latku. Pokrzywdzony był przez nich bity przy pomocy metalowej pałki i kopany po całym ciele. Mężczyźnie grożono przy użyciu noża. Był podduszany, podtapiany, upokarzany i zastraszany.

W związku z tym zdarzeniem 33-latkowi i jego wspólnikom, śledczy przedstawili szereg zarzutów, w tym między innymi za przestępstwa rozboju ze szczególnym okrucieństwem, bezprawnego pozbawienia wolności i pobicia. Wobec trójki podejrzanych, sąd na wniosek policjantów oraz prokuratora orzekł trzymiesięczny areszt. Mężczyznom grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

KWP, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze