choinki fot. L. Łada

Co zrobić z choinką? Nie należy jej wyrzucać do kosza na śmieci!

W ubiegłym tygodniu ZKZL rozpoczął akcję informacyjną wśród swoich najemców o tym, gdzie można wyrzucić choinkę – bo nadal zdarza się, że drzewko ląduje w kosztu na śmieci. Plakaty informacyjne wiszą już w miejskich budynkach.

Okres po święcie Trzech Króli to czas, kiedy wyrzucamy świąteczne drzewko, które najczęściej już straciło większość igieł. Jednak nadal wiele osób nie wie, że choinek nie należy wrzucać do kosza na śmieci. Dlatego Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych postanowił przeprowadzić akcję informacyjną wśród najemców. By wiedzieli, co zrobić z choinkami

– Żywa choinka to odpad biodegradowalny i istnieje rozwiązanie, które umożliwi wyrzucenie takiej choinki do brązowego kosza na śmieci – tłumaczy Łukasz Kubiak, rzecznik prasowy ZKZL. – Trzeba jednak pamiętać, żeby drzewko było bez doniczki z ziemią i z uwagi na jego rozmiary trzeba je pociąć na mniejsze kawałki. O wiele łatwiejszym rozwiązaniem jest pozostawienie choinki przy śmietniku. Akcja informacyjna ZKZL pod hasłem „Choinka? Nie wrzucaj” ma za zadanie przypomnieć mieszkańcom Poznania, że nie należy wrzucać choinki do śmietnika. Takie działanie może kosztować ukaraniem przez straż miejską mandatem w wysokości 500 złotych.

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych przypomina mieszkańcom, że specjalnie dla choinek miasto zorganizowało specjalny transport – trzeba tylko sprawdzić na stronie Urzędu Miasta Poznania harmonogram wywozu choinek, by w odpowiednim czasie wystawić drzewko przed dom.

Akcja informacyjna „Choinka? Nie wrzucaj” prowadzona jest od 3 lat.

Źródło: ZKZL