Sprawdzanie zgód TCF
niedziela, 5 maja, 2024

Co za mecz Lecha Poznań! “Kolejorz” rozbija Raków Częstochowa

Takiego scenariusza chyba nikt nie zakładał. Lech pokonał na własnym stadionie Raków Częstochowa 4:1!

Na boisku zmierzyły się dwa zespoły, które w ostatnich sezonach sięgały po mistrzostwo Polski. Już to było zapowiedzią doskonałego widowiska. I na boisku od początku były emocje…

Już w 2′ minucie goście z Częstochowy wyszli w Poznaniu na prowadzenie. Dośrodkowanie Drachala na bramkę zamienił doskonałym uderzeniem Sorescu. Piłkarze Johna van den Broma rzucili się do odrabiania strat i po kilku minutach był remis. Po dośrodkowaniu w pole karne Rakowa, bramkarza gości “na raty” pokonał Michał Gurgul, który przy okazji zaliczył swoje pierwsze trafienie w Ekstraklasie.

A dalej? To już koncert Lecha. Na prowadzenie poznaniaków wyprowadził Filip Marchwiński, który w polu karnym poradził sobie z obrońcą rywali, a następnie spokojnie minął bramkarza Rakowa. Kolejne trafienia zaliczyli Kristoffer Velde (po świetnej indywidualnej akcji) i Adriel Ba Loua (po bardzo dobrym uderzeniu w doliczonym czasie gry).

W następnym meczu lechici zmierzą się na wyjeździe z Pogonią Szczecin.