Co robić w tygodniu w Poznaniu? 28, 29 oraz 30 stycznia 2020

Dużo propozycji filmowych oraz teatralnych przygotowaliśmy w tym tygodniu. Powinny być idealne na niezbyt przyjazną atmosferę za oknem.
DKF Kamera: Metamorfozy Joaquina Phoenixa
28 stycznia @ 20:00 – 22:30

Wtorek | 28.01 | godz. 20.00 | Sala nr 1
”NIGDY CIĘ TU NIE BYŁO”
reż. Lynne Ramsay | Francja, USA, Wielka Brytania 2017 | 85 min.

Historia pełnego sprzeczności mężczyzny (Joaquin Phoenix) z mroczną przeszłością. Działał zawsze sam i zawsze poza prawem: przez wiele lat przyjmował zlecenia, z którymi system sprawiedliwości nie dawał sobie rady i których nie chciał się podjąć żaden prywatny detektyw. Widział już prawie wszystko. Prześladujące go wspomnienia sprawiają, że chciałby, aby świat o nim zapomniał. Jednak, poruszony historią uprowadzonej dziewczyny, mężczyzna podejmie się jej odnalezienia. Gotowy na wszystko, by odnaleźć młodą kobietę, niespodziewanie otrzyma szansę ocalenia samego siebie.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Film “Niezbędna konieczność” (Perdrix) – My French Film Festival
29 stycznia @ 18:00 – 19:40

Samochód Juliette zostaje ukradziony przez grupę nudystów-radykałów, a przyjmujący zgłoszenie policjant nie jest zbyt zainteresowany zgłoszeniem.

Film z polskimi napisami.
Wstęp wolny.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

DKF Zamek – Taika Waititi i jego filmy
29 stycznia @ 20:30 – 22:30

W styczniu premierę będzie miał najnowszy film Taiki Waitiego, reżysera, któremu sławę przyniósł „Thor: Ragnarok”. My postaramy się przybliżyć jego mniej znane oblicze. Pokażemy filmy „Boy”, „Co robimy w ukryciu”, a także w tygodniu premierowym „Jojo Rabbit”.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

„Ravensbrück. Miasto kobiet”
30 stycznia @ 19:00 – 20:30

„Ravensbrück. Miasto kobiet” to opowieść o fenomenie jedynego obozu koncentracyjnego dla kobiet.

Jak wyglądało życie tysięcy więźniarek z całej Europy, zamkniętych za ceglanymi murami? O czym marzyły kobiety odcięte od pięknego, latem skąpanego w słońcu, wielkiego jeziora, nad którym położony był obóz?

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Super Trio – gitarzyści Dżemu,Turbo,Budki Suflera,Morrison Tres
30 stycznia @ 20:00 – 21:30

Mistrzowie swoich instrumentów, wielokrotni zwycięzcy różnych gitarowych plebiscytów na najlepszego gitarzystę w Polsce.

Ich koncert to wspaniała wycieczka po różnych gitarowych stylach: od rocka (Led Zeppelin, Pink Floyd, Deep Purple), przez ballady Turbo i Budki, po ogniste flamenco. To wszystko okraszone znakomitymi partiami wokalnymi i scenicznym humorem.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Kino psychologiczne: Błąd systemu
30 stycznia @ 20:30 – 23:30

Ma zaledwie dziewięć lat, a doświadczeniem mogłaby obdzielić kilkoro swoich rówieśników. Do jakiejkolwiek placówki by nie trafiła, prędzej czy później zostaje z niej wydalona. Takie przypadki, jak niewinnie na pierwszy rzut oka wyglądająca Benni, w slangu pracowników socjalnych nazywane są „łamaczami systemu”.

Za agresją, krzykiem, gwałtownością, które charakteryzują zachowanie dziewczynki kryje się jeden cel. Jest nim desperacka chęć powrotu do domu i życie u boku ukochanej matki. Kobieta ma jednak spore wątp

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

To oczywiście tylko część z wydarzeń, które odbędą się w Poznaniu. Wszystkie można znaleźć w naszym kalendarium (klik).

mat. pras. / op. AS

Podziel się:

Ostatnio dodane: