Miasto Poznań panorama Fot. Sławek Wąchała

Co robić w Poznaniu w tygodniu? 25, 26, 27 i 28 listopada 2019

Spotkania, kino i dużo spektakli. Zobacz co ciekawego można robić w ciągu tygodnia w Poznaniu. 25, 26, 27 i 28 listopada 2019.
Poniedziałek 25 listopada 2019
Ten Tego z Arturem Barcisiem
25 listopada @ 15:00 – 16:30

Już w najbliższy poniedziałek Aulę WNPiD odwiedzi Artur Barciś. Wy z kolei możecie odwiedzić Artura Barcisia! Bądźcie z nami 25 listopada o godzinie 15 przy ul. Uniwersytetu Poznańskiego 5. Radio Meteor i Flesz przygotowali dla Was Ten Tego, czyli cykl spotkań z ludźmi, którym warto zadawać pytania. Wy również będziecie mogli zapytać naszego gościa o wszystko!

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Nowy Jork. Prohibicja.
25 listopada @ 17:30 – 19:00

“Nowy Jork. Prohibicja” to muzyczna opowieść o narodzinach nowoczesnego świata, historia wielkiej amerykańskiej metropolii z lat 20. ubiegłego stulecia, którą rządziły jazz, mafia i prohibicja. To właśnie prohibicja dramatycznie podzieliła tamtejsze społeczeństwo i sprawiła, że amerykański sen – American Dream – zamienił się w nocny koszmar.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Wejść w buty posła- spotkanie otwarte z Frankiem Sterczewskim
25 listopada @ 18:00

Spotkanie z Frankiem Sterczewskim, poznańskim człowiekiem orkiestrą, od niedawna posłem na Sejm IX kadencji.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

FRAZY Dorosłe? dzieci
25 listopada @ 19:00 – 21:00

Piosenki Andrzeja Sobczaka znają wszyscy, być może nawet nie wiedząc, kim był ich autor. Teksty piosenek „Przeżyj to sam”, „Daj mi tę noc”, „HiFi” czy „Dorosłe dzieci” kształtowały świadomość kilku pokoleń ostatnich dekad PRL i czasu transformacji. Sprawdźmy więc, czy hity napisane, wykonywane i ważne wiele lat temu, również dziś mają moc oddziaływania na młodych ludzi.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Kryształy stand-up | Zalewski / Borkowski / Stramik / Gadowski
25 listopada @ 19:00 – 21:00

Kryształy, czyli grupa przyjaciół na scenie i poza nią występują w unikatowej formule dwóch par prowadzących i dwóch par występujących, co za cenę jednego biletu daje AŻ OŚMIU KOMIKÓW!!!

Kryształową rodzinę tworzą: Jacek Stramik, Jasiek Borkowski, Darek Gadowski i Bartosz Zalewski.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Wtorek 26 listopada 2019
Alicja Majewska – Żyć się chce / Poznań Sala Ziemi 26.11.2019
26 listopada @ 19:00 – 21:00

Album z premierowym materiałem Alicji Majewskiej to jak zwykle wydarzenie dużego kalibru. Dwa i pół roku po płycie „Wszystko może się stać” ikona polskiej piosenki powraca z kolekcją nagrań. W typowy dla siebie sposób łączy tu nieustającą pogodę ducha z refleksją dotyczącą spraw istotnych.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Krótkie Spięcia #21: „Dirty God”
26 listopada @ 19:00 – 22:00

Nosić maskę czy odsłonić twarz? – kiedy Jade stoi przed lustrem, to pytanie nie jest metaforą. Ostry, zmysłowy film Sachy Polak, przypominający wczesne dzieła Lynne Ramsay, wyróżnia się przede wszystkim świetną rolą debiutantki Vicky Knight, która boryka się z problemem rozległych blizn na twarzy, rękach i klatce piersiowej. Kamera znajduje się bardzo blisko tej silnej, samostanowiącej kobiety. Jej bohaterka to prosta dziewczyna z południowego Londynu, która została oblana kwasem. Teraz nie poznaje jej nawet własne dziecko. Obca we własnej rodzinie, zatraca się w imprezowym transie. W końcu zaczyna pracę przed kamerką erotyczną i w call center, by uzbierać pieniądze na operację plastyczną.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Meagre Quartet I Blue Note Poznań
26 listopada @ 20:00 – 23:00

Powracają po sześciu latach! Założony przez nastolatków zespół od 2008 roku poszukiwał swojej ścieżki i ekspresji, koncertując intensywnie po całej Polsce. Muzyka kwartetu, eksperymentalny jazz-rock z zawartością abstrakcji, absurdu i improwizacji został podsumowany przez Vitolda Reka, jako dada jazz.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Teepee + Vyspa / 26.11 / Poznań
26 listopada @ 20:00 – 22:00

Wiosną okazali się objawieniem festiwalu Spring Break. Teraz wracają do Polski! Dreampopowy duet teepee pojawił się na czeskiej scenie niezależnej w 2015 roku. Natychmiast zaczęli robić zamieszanie w lokalnym środowisku muzycznym hipnotyzującymi występami i teledyskami. Brzmienie teepee to odurzające harmonie wokalne połączone z delikatną gitarą akustyczną i brudniejszą gitarą elektryczną. To także subtelne sample i melancholijne teksty wyśpiewane po angielsku.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Środa 27 listopada 2019
Irlandczyk | pokazy specjalne w Rialto
27 listopada @ 15:30 – 19:00

Robert De Niro, Al Pacino i Joe Pesci w nowym filmie Martina Scorsese „IRLANDCZYK”. Ta epicka saga przedstawia świat przestępczości zorganizowanej w powojennej Ameryce z perspektywy Franka Sheerana — weterana II wojny światowej, kanciarza i zabójcy na zlecenie, który miał okazję współpracować z najsłynniejszymi kryminalistami stulecia.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Basia – Poznań 2019
27 listopada @ 19:00 – 20:30

BASIA (pełne nazwisko: Barbara Trzetrzelewska) to bez wątpienia jedna z najsłynniejszych polskich wokalistek, jedna z niewielu które odniosły wielki międzynarodowy sukces. W latach 80. podbiła listy przebojów piosenkami “Half a Minute” i “Get Out of Your Lazy Bed”. Publiczność na całym świecie doceniła jej unikatowy głos w połączeniu z ciepłymi latynoskimi melodiami i jazzem.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Lighthouse | pokazy przedpremierowe w Rialto
27 listopada @ 20:45 – 22:45

Stara latarnia morska położona gdzieś na krańcu końca rozpoznawalnego świata, a w środku kamień, pustka i duchy przeszłości, które widziały i słyszały już wszystko co ludzkie. Dwóch mężczyzn, którzy mają spędzić w tym miejscu kolejne cztery żmudne tygodnie, doglądając własnej poczytalności i światła wskazującego drogę tym, którzy poszukują go na wzburzonych wodach.

Czwartek 28 listopada 2019

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Złodziej – pożegnanie z tytułem / Poznań / 28.11.2019
28 listopada @ 17:00 – 22:00

Dom za miastem, późny wieczór, gospodarze z przyjaciółmi wracają z przyjęcia. Na gorącym uczynku zostaje przyłapany złodziej. Ale nie jest to zwyczajny opryszek. To złodziej sympatyczny, zagrany brawurowo przez Cezarego Żaka. Złodziej, który przeszukując dom poznał najgłębsze tajemnice mieszkańców. Złodziej z fantazją, psycholog, który wywróci wzajemne relacje mieszkańców do góry nogami. Ale czy jest to jedyny złodziej, który pojawi się na scenie?

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Tribute to Deep Purple & more | Purple Rainbow Tour 2019 Poznań
28 listopada @ 19:00 – 22:45

Wiele można powiedzieć o corocznych Memoriałach Jona Lorda, ale na pewno nie to, że są to zwykłe klubowe koncerty. Unosi się nad nimi specyficzna magia lat dawno minionych. Lat świetności muzyki rockowej w jej najczystszej postaci – spontanicznej, pełnej energii, nietuzinkowej. Każdy koncert z tego cyklu to spotkanie z muzyką legendarnego zespołu Deep Purple z innego okresu i o innym smaku.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Daniel Spaleniak / 28.11 / Pod Minogą / Poznań
28 listopada @ 20:00 – 22:00

Daniel Spaleniak to 26-letni muzyk, producent, kompozytor i autor tekstów. Jego eteryczne, bluesowo-folkowe utwory wzbudziły bardzo duże zainteresowanie na amerykańskim rynku, w związku z czym jego kompozycje (między innymi „Dear love of mine”, „Why”, „Back Home”) można usłyszeć dziś w tak popularnych produkcjach jak: „Ozark” (Netflix), „Elementary (CBS), „Six” (History Chanel), „Good Behavior” (TNT), „The Path” (Hulu) czy „Shooter” (Paramount). To jedyny Polak, którego twórczość tak mocna zagościła w amerykańskich produkcjach filmowych.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Tęskno l 28.11 I Próżność, Poznań
28 listopada @ 20:00 – 23:00

„Między nami” to tytuł nowego singla Tęskno, który ukaże się 8 października. Jest pierwszą zapowiedzią nadchodzącego w przyszłym roku albumu. W związku z premierą utworu Tęskno rusza w jesienną trasę po największych miastach Polski.

Tęskno to projekt wokalistki, kompozytorki i autorki tekstów Joanny Longić. Po niespełna roku od wydania debiutanckiego albumu „Mi” Tęskno znalazło się na większości zestawień rocznych, zdobywając m.in. 1. miejsce w głosowaniu słuchaczy Radiowego Domu Kultury w Trójce i tytuł Płyty Roku portalu Interia. Projekt otrzymał Nagrodę Artystyczną Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego oraz nominację do nagrody Fryderyk.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

To oczywiście tylko część wydarzeń, które odbędą się w Poznaniu. Wszystkie można znaleźć w naszym kalendarium (klik).

mat. pras. / op. AS

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze