Co robić w Poznaniu w ciągu tygodnia? 9, 10, 11 i 12 grudnia 2019

Miasto Poznań panorama Fot. Sławek Wąchała
Kilka ciekawych spektakli, interesujące filmy oraz trochę dobrej muzyki. Zobacz co warto robić 9, 10, 11 i 12 grudnia 2019 w Poznaniu.
Poniedziałek 09 grudnia 2019
Antoni Syrek-Dąbrowski / Poznań / Premiera nowego programu!
9 grudnia @ 19:00 – 21:00

Antoni Syrek-Dąbrowski – komik, improwizator, scenarzysta i aktor. Działa na scenie komediowej od 2010 roku. Zaczynał jako stand-upper w takich programach jak: HBO Stand-up Comedy Club, obu sezonach Comedy Central Prezentuje: Stand-up!, Tylko dla dorosłych w TVP2 oraz Roaście Kuby Wojewódzkiego w TVN.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Klub Krótkiego Kina – krótkie filmy o architekturze!
9 grudnia @ 19:00 – 20:30

Dzięki selekcji filmowej Urban View przeniesiemy się w miejsca, gdzie estetyka pięknych kadrów spotyka się z realnymi problemami społecznymi, a wykorzystanie komputerowych elementów obudzi pytania dotyczące współczesnej architektury i ukaże alternatywne spojrzenie na miejskość. Za pomocą unikatowych, eksperymentalnych technik autorzy filmów pytają o kondycję współczesnego świata zurbanizowanego, odczuwanie miasta przez ich użytkowników, a także generowanie nierówności społecznych, które architektura zdaje się żywo odzwierciedlać.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Delikatessen | w Rialto
9 grudnia @ 19:00 – 20:45

Tym razem w Poniedziałkach z klasyką zapraszamy na “Delikatessen” dziejącą się w niedalekiej przyszłości, surrealistyczną opowieść o mieszkańcach pewnej kamienicy. Wszyscy są klientami znajdujących się na parterze Delikatesów, których zapasy w mięso rosną wraz ze zniknięciem kolejnego lokatora kamienicy…

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Paris! The Show 9.12.2019 | Poznań, Sala Ziemi
9 grudnia @ 20:00 – 22:00

Paris! The Show to fenomenalny musical, oddający hołd największym francuskim piosenkom lat powojennych, które stworzyły niezapomnianą atmosferę Paryża lat 40-tych i 50-tych. Spektakl przenosi widzów w świat najsłynniejszych paryskich scen muzycznych i kabaretów, w dzielnicę Montmartre. Musical przygotował i wyreżyserowała Gil Marsalla Pro, autor i twórca znakomitego spektaklu Piaf! The Show, który z wielkim powodzenie był wystawiany kilkakrotnie w Polsce i w ponad 50 krajach na całym świecie.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Kłamstewka / Teatr Wielki / Poznań
9 grudnia @ 20:15 – 22:30

Billy i Jane są młodym małżeństwem. Niedawno przyszła na świat ich córeczka Emily. Podczas gdy Jane całkowicie oddaje się macierzyństwu, jej mąż Billy przeżywa kryzys odrzucenia i wikła się w romans z dużo młodszą trenerką fitnessu. Billy całkowicie traci głowę dla atrakcyjnej kochanki, do czego przyznaje się swojemu ojcu. William nie jest zachwycony postępowaniem syna, ale obiecuje dotrzymać tajemnicy. Jednak dziwne zachowanie Wiliama, nagły zapał do sportowego stylu życia Billego oraz brak czasu na wspólną kolację to wystarczające poszlaki dla przenikliwej matki Billego – Alice. Jako mistrzyni intrygi – postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i zaprosić młodych do siebie na… sernik.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Wtorek 10 grudnia 2019
Sylwia Grzeszczak – The Best Of
10 grudnia @ 17:00 – 22:00

Sylwia Grzeszczak. Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Słynąca z niezwykłego głosu oraz umiejętności gry na pianinie, których połączenie z wielką gracją i niebywałą łatwością przekuwa w kolejne hity.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

DKF Kamera: Kryminalna Ameryka oczami Martina Scorsese
10 grudnia @ 20:00 – 22:00

Widok żółtej taksówki przemierzającej zadymione ulice Nowego Jorku, mafijne porachunki w prężnie działającym kasynie w samym sercu Las Vegas, nastoletni chłopcy, którzy wychowywani są przez potężnego gangstera – to symboliczny obraz kryminalnej Ameryki, na którą od lat spoglądamy oczami Martina Scorsese.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Środa 11 grudnia 2019
Smolik // Kev Fox / 11.12 / Aula Artis, Poznań
11 grudnia @ 19:00 – 22:00

Cztery lata po wydaniu debiutu oraz dwa lata po wydaniu EP duet SMOLIK // KEV FOX wyrusza w ostatnią trasę koncertową, na której zagra zarówno utwory z pokrytego platyną debiutanckiego albumu jak i ze znakomitej, nagrywanej w Real World Studios EP „Queen Of Hearts”.

Po tej trasie zespół skupia się na pracy studyjnej, by jak najszybciej zamknąć etap komponowania i produkcji kolejnego pełnowymiarowego albumu.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Spektakl #45 – Polski Teatr Tańca
11 grudnia @ 19:00 – 20:00

“45” ukazuje historię młodych tancerzy, dotykając – w symbolicznym wymiarze – tematu zbiorowości, scalonej pracą zespołową, a także wspólną, świadomą decyzją wyboru sztuki jako sposobu na życie. Twórcy pragną pokazać moment, w którym obecnie znajduje się zespół najstarszego teatru tańca w Polsce.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Spektakl muzyczny Pearl Chaber | Dom Tramwajarza
11 grudnia @ 19:00 – 20:00

Pearl Chaber to podróż w głąb słowiańskich szlaków ziemi sieradzkiej, w których autorzy odnajdują inspirację do muzycznych poszukiwań z pogranicza elektro, jazzu, bluesa, latino i piosenki aktorskiej.

Tkana na bazie pieśni ludowych, miłosnych ballad i żartobliwych przyśpiewek opowieść, staje się podstawą do szukania odpowiedzi na aktualne dzisiaj pytania dotyczące problemu zależności kobiet i dominującego od wieków patriarchatu.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

DKF Zamek: Focus na A24
11 grudnia @ 20:30 – 22:00

W ostatnim cyklu DKF Zamek w tym roku przyjrzymy się amerykańskiej firmie produkcyjno-dystrybucyjnej A24, odpowiedzialnej za takie tytuły jak “Ex Machina”, “Lady Bird” czy “Moonlight”.

Premierowo pokażemy wyczekiwany “Lighthouse”, “Mid90s”, które w Polskich kinach można było dotychczas zobaczyć tylko kilka razy, a także reżyserską wersję “Midsommar. W biały dzień” Ariego Astera.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Czwartek 12 grudnia 2019
Marcin Wasilewski Trio – Jubileusz / Poznań / 12.12.2019
12 grudnia @ 19:00 – 21:00

W 2019 roku przypada jubileusz 25-lecia powstania najsłynniejszego i najbardziej znanego na świecie polskiego jazzowego tria – Marcin Wasilewski Trio, które tworzą wybitny pianista i kompozytor Marcin Wasilewski, basista Sławomir Kurkiewicz oraz perkusista Michał Miśkiewicz.

Są ikoną polskiego jazzu, laureatami licznych nagród i wyróżnień polskich i zagranicznych, zdobywcami największej liczby Fryderyków w kategorii jazz – nagród Polskiego Przemysłu Muzycznego.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

„Drugi spektakl” w reż. Anny Karasińskiej
12 grudnia @ 19:00 – 20:15

Drugi spektakl to symulacja relacji między aktorami a widzami. Twórcy budują mechanizm spektaklu tak, aby uruchomić w widzach autorefleksję. Od czego zależy percepcja spektaklu? Czym jest uwarunkowane doświadczenie teatralnej wspólnoty? Jak uzyskać przepływ energii miedzy sceną a publicznością?

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Karolina Czarnecka / 12.12 / Poznań
12 grudnia @ 20:00 – 23:00

Karolina Czarnecka porusza się po różnych dziedzinach sztuki i bada ich granice. Zasłynęła piosenką „Hera koka hasz LSD”, którą wykonała na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 2014 r. Jest dyplomowaną lalkarką i prawie dyplomowaną aktorką dramatyczną; współtworzy grupę teatralno-kabaretową Pożar w Burdelu i jest członkinią Żelaznych Wagin oraz Gangu Śródmieście.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Mela Koteluk Migawka / Poznań / 12.12.2019
12 grudnia @ 20:00 – 22:00

Jesienią 2018 roku ukazała się trzecia płyta Meli Koteluk „Migawka”. Stanowi 11 utworów które powstały z dala od codziennego zgiełku. Artystka porusza na płycie trzy ważne obszary codziennego doświadczenia – miłości, wolności i śmierci. Autorką wszystkich tekstów jest Mela, muzyka powstała w kolektywie – odpowiada za nią cały zespół.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Kolęda jest kobietą
12 grudnia @ 20:00 – 23:00

Polskie kolędy i pastorałki w wyjątkowym wykonaniu! Nietypowy, oryginalny skład, ciekawe aranżacje oraz szlachetne brzmienie.

Po powierzchni świątecznej codzienności pływa wiele obrazów, które niemal wrosły w nas, choć naszymi nie są. Artystki chcą sięgnąć głębiej, do korzeni, aby przywrócić tym wyjątkowym świętom ich nastrój i magię. Stworzyć przestrzeń, w której stają się one czasem powrotu do polskiej tradycji, do dzieciństwa, miejscem spotkań z drugim człowiekiem. Taka wspólna podróż może odbyć się tylko do obszarów, które wszyscy dobrze znamy, które są dla nas niezmiennie szczególne, czyli do polskiej kolędy i pastorałki.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

To tylko część wydarzeń, która odbędzie się w Poznaniu w nadchodzących dniach. Wszystkie można znaleźć tutaj.

mat. pras. / op. as

Podziel się:

Ostatnio dodane: