Sprawdzanie zgód TCF
środa, 24 kwietnia, 2024

Co robić w Poznaniu w ciągu tygodnia? 12, 13 i 14 listopada 2019

Kilka koncertów, pokazy filmowe oraz… debaty. Sprawdź co ciekawego można robić w Poznaniu 12, 13 i 14 listopada 2019.
Wtorek 12 listopada 2019
Irena Santor
12 listopada @ 19:00 – 20:30

12 listopada w Auli Artis w Poznaniu wystąpi niekwestionowana Pierwsza Dama Polskiej Piosenki – IRENA SANTOR. Uwielbiana przez kolejne pokolenia słuchaczy Artystka zaprezentuje koncert PUNKT WIDZENIA. W programie usłyszymy znane i lubiane przeboje Artystki, piosenki z okrytej platyną płyty „Kręci mnie ten świat” oraz najnowszej płyty „Punkt widzenia”, która entuzjastycznie przyjęta przez recenzentów, zdobyła także serce i uznanie publiczności.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Mariusz Kwaśniewski na żywo w Blue Note vol. 18
12 listopada @ 20:00 – 23:00

Podczas osiemnastej audycji, Mariusz Kwaśniewski będzie gościć zespół Camping Hill oraz Rock Imagination! Rozmowy z artystami będą przeplatać się z ich występami.

Camping Hill to formacja założona w grudniu 2010 roku. Zespół składa się z pięciu różnych, wyrazistych osobowości, których pomysły łączą się w nietypową, oryginalną i wybuchową mieszankę. Muzykę Camping Hill można określić jako połączenie funkowych inspiracji ze starym, dobrym, wchodzącym w brudne, grungowe zagrywki rock'n'rollem. To co mają w głowach, przenoszą na scenę i wychodzi z tego nieziemskie widowisko!

Rock Imagination powstał na początku 2017 r., skupiając muzyków z bogatym doświadczeniem muzycznym, którzy już niejednokrotnie występowali z wieloma gwiazdami polskiej sceny rockowej oraz brali udział w programach muzycznych TV. Ich muzyka to fascynujące rockowe brzmienie w najlepszych coverach z lat 70., 80., 90. i późniejszych, porywająca energia charyzmatycznej wokalistki, energetyczne gitarowe granie oraz porywające utwory własne, które jak żadne inne, oddają charakter i energię zespołu. W swoim portfolio koncertowym zespół ma za sobą występy w wielu poznańskich (i nie tylko) klubach, imprezy typu open-air (Kiekrz, Milicz, Oleśnica, Rydzyna, Smochy Festiwal), udział w koncertach charytatywnych (m.in. WOŚP w klubie Blue Note oraz na scenie głównej przed Zamkiem w Poznaniu), a także koncerty plenerowe na różnego rodzaju zlotach oraz eventach.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Osobliwy świat Hieronymusa Boscha w kinie Rialto
12 listopada @ 20:15 – 21:45

Film powstał podczas niezwykłej, absolutnie wyjątkowej wystawy, dzięki której w jednym miejscu, rodzinnym mieście Boscha w Holandii, zgromadzono praktycznie wszystkie jego najważniejsze obrazy i rysunki, rozsiane na co dzień na całym świecie. Tę olbrzymią ekspozycję odwiedziło prawie pół miliona zwiedzających dziwiąc się ekscentrycznym wizjom Boscha. Film Grabsky'ego zadaje pytanie kim był Hieronymus Bosch?

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Hania Rani / 12.11 / Poznań
12 listopada @ 21:00 – 23:00

Hania Rani to pianistka, kompozytorka, wokalistka. Współtworzy projekty Hania Rani & Dobrawa Czocher (album “Biała flaga” 2015) oraz Tęskno, którego album “Mi” został uhonorowany w 2018 roku nagrodą im. Grzegorza Ciechowskiego oraz nominacją do Fryderyków w kategorii Debiut Roku. Dodatkowo współpracuje i występuje z takimi artystami jak m.in. Christian Löffler (projekt “Nest”), Hior Chronik, Igor Herbut, Kamp czy Misia Furtak (album “Co przyjdzie?”). 5 kwietnia miała miejsce premiera jej pierwszej, solowej płyty nagrywanej w Reykjaviku, Warszawie i Amsterdamie, która została wydana przez prestiżową brytyjską wytwórnię Gondwana Records (Portico Quartet, Go Go Penguins, Matthew Halsall). Pierwszy singiel „Glass” premierowo zaprezentowała Mary Anne Hobbs w swojej audycji dla BBC Radio 6. Miesiąc po premierze albumu miała na koncie wyprzedane koncerty w Warszawie, Londynie i Paryżu.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Środa 13 listopada 2019
Używać sztukę
13 listopada @ 12:00 – 14:00

Po co i dla kogo organizować wystawy? W jaki sposób rozmawiać o sztuce? Co wolno w galerii? Jaką rolę powinny pełnić publiczne instytucje dla społeczności lokalnych? I w końcu co zrobić, aby poczuć się w nich swobodnie?

Powyższe pytania będą stanowiły ważną ramę dla zaproponowanych spotkań. Prezentowane w galerii wystawy skonfrontujemy z potrzebami, emocjami i doświadczeniami przedstawicieli i przedstawicielek dwóch zaproszonych przez nas grup – nastolatków oraz osób starszych.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Życie w roli kibola-nacjonalisty. Co dalej? – wykład otwarty
13 listopada @ 17:00 – 19:00

Mamy przyjemność zaprosić Was na wyjątkowy wykład otwarty. W mury Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM zaprosiliśmy Stanisława Czerczaka, przedstawiciela Fundacji CODEX. Będzie to prelekcja, ale przewidzieliśmy także czas na Wasze pytania do naszego gościa! A mając przed sobą takiego eksperta, żal nie dopytywać.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Wielka Płyta 2100 | debata
13 listopada @ 18:00 – 20:00

Jaka przyszłość czeka modernistyczne osiedla, w których żyje dziś ok. 12 milionów Polaków? Czy wielka płyta przetrwa? Jeśli tak, to co można zrobić, by podkreślić jej walory i osłabić mankamenty; jeśli zaś nie – co ją zastąpi? Być może czekają nas czasy gęstej deweloperki lub zupełnie nowych domów w urbanistycznej strukturze zaprojektowanej w czasach modernizmu? Zastanowimy się też nad podwyższaniem jakości bloków oraz kosztami takich inwestycji.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Koncert Glasspop / Atlas Bird / Hoi Polloi
13 listopada @ 18:30 – 22:00

Glasspop to nowy zespół który powstał w 2016 roku w Poznaniu.
Tworzą go (“nie-nowi” lecz) doświadczeni muzycy znani z takich zespołów jak: UFly, Hot Water, Wolna Sobota, Tfaruk Love Communication…

W skład zespołu wchodzą: Marcin „Maverick” Kujawa – wokal, Piotr Tarnawski – bas, Maciej Zdanowicz – gitara, Jeremiasz Baum – bębny.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

George Michael – wspomnienie I Mateusz Kowalczyk z zespołem
13 listopada @ 19:00 – 14 listopada @ 02:00

Zdążyliśmy już wszystkich przyzwyczaić do różnorodnych wydarzeń jakie mają miejsce w naszym klubie. Tym razem przygotowaliśmy akustyczną interpretację największych hitów Georga Michael-a, którą wykona Mateusz Kowalczyk. Gitara live, chilloutowy klimat, wspaniali ludzie.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Jungstötter / 13.11 / Poznań
13 listopada @ 20:00 – 23:00

Jungstötter prezentuje swój pierwszy album. “LOVE IS” został wydany przez Piasa wiosną 2019 roku a za produkcję materiału odpowiedzialny był Max Rieger. W przeciwieństwie do Sizarra, dziesięć kawałków o LOVE IS opiera się na kilku instrumentach, ich figlarność emancypuje się bez większego przepychu. W pracach nad pieśniami zostały one zredukowane muzycznie, tworząc rzeźbę, która nie pozbawiona jest ozdób, ale znajduje swoje ciało, mimikę, ekspresję bez większego efektu. Czyniąc to, a to jest bardzo szczególna uwaga, jest ona dotknięta dziwnie introwertycznym patosem, który nie krzyczy, nie zachowuje się rażąco – ale celowo i niemal czule dociera do słuchaczy.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Czwartek 14 listopada 2019
II Międzynarodowa Debata Czarnomorska
14 listopada @ 14:00 – 16:00

Do najważniejszych zagadnień poruszonych w czasie spotkania należeć będą:
– obecna sytuacja polityczno-militarna na obszarze basenów morskich (Morze Czarne i Morze Azowskie);
– przyszłość Krymu i strategii bezpieczeństwa na Półwyspie;
– strategie bezpieczeństwa na obszarze basenu Morza Czarnego;
– bezpieczeństwo regionu czarnomorskiego i jego wpływ na Europę Zachodnią.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Pora na Skandynawię / Prezentacja Serii Skandynawskiej
14 listopada @ 17:00 – 18:00

Na spotkaniu w ZAMKU usłyszymy przedpremierowe fragmenty dwóch finlandzkich książek: „Den svavelgula himlen” autorstwa Kjell Westö, którą dla Wydawnictwa Poznańskiego tłumaczy Katarzyna Tubylewicz oraz „Oneiron” Laury Lindstedt, którą przekłada Sebastian Musielak. Obie ukażą się w Serii Dzieł Pisarzy Skandynawskich w 2021 roku.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Michał Anioł. Miłość i śmierć | w Rialto
14 listopada @ 17:15 – 19:15

Nakręcony przy okazji znakomitej wystawy w National Gallery w Londynie film prezentuje opowiedzianą na nowo, pełną mało znanych faktów biografię Michała Anioła Buonarrotiego, który wraz z Leonardem da Vinci, jest uważany za jednego z największych artystów epoki renesansu – a może i wszechczasów. Z tej perspektywy Michał Anioł jawi się jako artysta nowoczesny, geniusz totalny, który z równą maestrią przejawiał się w dziedzinie malarstwa (rysunki i freski), rzeźby i architektury.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Brit Floyd Official Event – Sala Ziemi, MTP Poznań 14.11.2019
14 listopada @ 18:00 – 23:00

Brit Floyd – największy na świecie tribute band Pink Floyd, powraca w 2019 roku ze swoją największą i najbardziej ambitną produkcją – celebrującą 40-lecie rockowej opery Pink Floydów “The Wall”.

To o wiele więcej niż hołd! Brit Floyd naprawdę jest tak dobry, jak mówią – uwierzcie i nie przegapcie tego!

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Nostalgia Festival Poznań 2019
14 listopada @ 18:00 – 16 listopada @ 21:00

Festiwal Nostalgia po raz 12. wynurza się z jesiennego horyzontu, aby zatrzymać nas w muzycznym skupieniu. W Roku Krzysztofa Komedy, ścieżki Trzcińskiego i Nostalgii w końcu się spotykają – w 50 lat po tragicznej śmierci artysty, w jego rodzinnym mieście, na jego rodzinnej ulicy. Zapraszamy między 14 a 16 listopada do Muzeum Narodowe w Poznaniu, The National Museum in na premierowe aranżacje utworów Komedy.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Pora na Skandynawię – seanse w Kinie Pałacowym
14 listopada @ 18:30 – 20:00

Pora na Skandynawię powraca! Zapraszamy na kilkudniowy cykl wydarzeń filmowych i literackich skupionych na tematyce nordyckiej. W Kinie Pałacowym zaprezentujemy najciekawsze fabuły zrealizowane przez skandynawskich twórców w ciągu dwóch ostatnich lat.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Tradycyjnie przypominamy, że to tylko część wydarzeń, która odbędzie się w Poznaniu. Wszystkie można znaleźć w naszym kalendarium (klik).

mat. pras. / op. AS

 

Strona głównaPoznańCo robić w Poznaniu w ciągu tygodnia? 12, 13 i 14 listopada...