Ciężarówka wjechała w ogrodzenie posesji. Ruch odbywał się wahadłowo

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

W miejscowości Kwileń w powiecie pleszewskim kierowca samochodu ciężarowego jadący drogą wojewódzką nr 442 stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w słup energetyczny, a później w ogrodzenie przydrożnej posesji, na którym się zatrzymał.

Do wypadku doszło 1 września około godziny 11.30. Jak powiedziała portalowi Pleszew Nasze Miasto asp. szt. Monika Lis-Rybarczyk z zespołu prasowego Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie, według ustaleń policjantów kierowca, 62-letni pleszewianin, jechał samochodem ciężarowym marki Scania z naczepą w kierunku Kalisza. Na wysokości Kwilenia źle się poczuł i zasnął za kierownicą. W efekcie stracił panowanie nad samochodem, wypadł z drogi i uderzył w słup energetyczny, a później w ogrodzenie posesji. Na nim się zatrzymał.

W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, ale uszkodzony słup wymagał interwencji pogotowia energetycznego, niezbędne okazało się też zabezpieczenie ogrodzenia. W czasie działań służb ruch na szosie odbywał się wahadłowo. Policjanci ukarali kierowcę ciężarówki mandatem w wysokości 1500 zł.

Źródło: Pleszew Nasze Miasto

Podziel się: