Ciężarówka w rowie. S5 była zablokowana przez kilka godzin

wypadek S5 fot. policja Gniezno

Trasa S5 między między węzłami Kłecko i Gniezno Południe jest zablokowana. Na jezdni w kierunku Poznania kierowca ciężarówki wjechał do rowu – a później w tym samym miejscu doszło do zderzenia dwóch samochodów. Droga była zablokowana – obecnie ruch odbywa się lewym pasem.

Do wypadku doszło 28 września o godzinie 6.40 rano. Kierowca ciężarówki z nieznanych jeszcze powodów stracił panowanie nad autem i wjechał do rowu. Na miejsce wezwano służby: OSP Modliszewo i JRG Gniezno oraz policję. Jeden z przejeżdżających samochodów zderzył się z drugim, a później uderzył w radiowóz zabezpieczający ciężarówkę.

– Żaden z policjantów będących na miejscu nie odniósł obrażeń. W momencie zdarzenia funkcjonariusze byli poza radiowozem – informuje Anna Osińska z KPP Gniezno. – Na miejscu jest karetka pogotowia, która udziela pomocy medycznej uczestniczce kolizji.

Jak informuje policjantka, przez 20 minut droga S5 w kierunku Poznania była zablokowana – kilka minut temu funkcjonariusze odblokowali lewy pas. Jednak utrudnienia jeszcze potrwają na tym odcinku, ponieważ trzeba będzie wyciągnąć z rowu ciężarówkę.

Źródło: KPP Gniezno

Podziel się: