Ciało kobiety w sortowni odpadów. To mieszkanka Wielkopolski

policja, zdjęcie ilustracyjne fot. Ewa Malicka

Komenda Miejska Policji w Częstochowie poinformowała 18 maja o znalezieniu ciała kobiety w częstochowskiej sortowni odpadów komunalnych w Sobuczynie w gminie Poczesna. Okazało się, że to mieszkanka Turku.

“Do odkrycia zwłok doszło wczoraj około 18.00 w Sobuczynie przy ulicy Konwaliowej w gminie Poczesna” – informuje Komenda Miejska Policji w Częstochowie. – “Ciało kobiety o nieustalonej dotąd tożsamości, zostało odnalezione w sortowni odpadów komunalnych. Na miejscu cały czas pracują policjanci pod nadzorem prokuratora, który zarządził wykonanie sekcji zwłok. Sprawę wyjaśniają częstochowscy śledczy”.

Ciało zauważył jeden z pracowników w trakcie segregacji odpadów i natychmiast wezwał służby. Na miejscu prokurator przeprowadził oględziny z udziałem biegłego lekarza z zakresu medycyny sądowej, a później wszczęto śledztwo pod kątem zabójstwa.

Według wstępnych wyników sekcji zwłok, jak podał portal Konin Nasze Miasto, kobieta jeszcze żyła, gdy śmieciarka opróżniała kontener, w którym się znajdowała. Przyczyną jej śmierci był uraz i unieruchomienie klatki piersiowej, co doprowadziło do uduszenia. Biegli stwierdzili też obrażenia głowy, ale nie byli w stanie określić, czy powstały one wcześniej, na przykład podczas pobicia, po którym nieprzytomna kobieta została wrzucona do kontenera na śmieci – czy też były efektem działania śmieciarki lub urządzenia do prasowania odpadów.

Prokurator Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, w rozmowie z Radiem Jura poinformował, że badania DNA pozwoliły na identyfikację kobiety – to 49-letnia mieszkanka Turku. Jak znalazła się nieprzytomna w kontenerze na śmieci na drugim końcu Polski – to będą ustalać śledczy.

Podziel się: