Chłopiec znaleziony w Oknie Życia. Urodził się tydzień wcześniej

okno życia, Ostrów Wielkopolski fot. UM Ostrów Wlkp.

Maluszek ma tydzień, jest w dobrej kondycji i otrzymał imię Tadeusz. Siostry urszulanki, prowadzące Okno Życia w swoim klasztorze przy ulicy Obywatelskiej w Łodzi, znalazły w nim kolejne dziecko.

Jak informuje Caritas Archidiecezji Łódzkiej, dziecko zostało zostawione w Oknie Życia 31 października o 21.15. Siostry o tej godzinie usłyszały alarm, który jest podłączony do Okna Życia, by zostawione tam dziecko jak najszybciej dostało pomoc.

Chłopczyk miał przy sobie karteczkę z datą urodzenia – przyszedł na świat tydzień wcześniej. Siostry powiadomiły służby o znalezieniu dziecka, ochrzciły go i nadały mu imię Tadeusz, a także przebrały i nakarmiły. Maluszek został zabrany do szpitala.

Lekarze ocenili stan chłopczyka jako dobry, jednak dziecko jeszcze trochę zostanie w szpitalu na bardziej szczegółowe badania. W najbliższym czasie sąd nada dziecku imię i nazwisko, ustanowi dla niego opiekuna prawnego, a później zadecyduje o adopcji. Mały Tadeusz jest szóstym dzieckiem w Oknie Życia u sióstr urszulanek – i czwartym chłopcem.

Caritas Archidiecezji Łódzkiej utworzyła trzy Okna Życia: w Piotrkowie Trybunalskim, Łodzi i Pabianicach. Oprócz Okien życia Caritas w Łodzi działa jeszcze Okno życia w Centrum Medycznym im. L. Rydygiera, przy ul. Sterlinga 13. Dzięki oknom funkcjonującym w archidiecezji łódzkiej uratowano życie 16 dzieci.

fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Podziel się: