sobota, 24 lutego, 2024

Chciał zarobić, a stracił duże pieniądze. “Zachowajmy zdrowy rozsądek”

43-letni mieszkaniec powiatu kępińskiego chciał zarobić duże pieniądze za pomocą platformy inwestycyjnej – ale zamiast tego stracił je przez oszustów. “Zachowajmy zdrowy rozsądek” – apelują policjanci z Kępna.

2 stycznia do Komendy Powiatowej Policji w Kępnie zgłosił się 43-letni mieszkaniec powiatu kępińskiego, który poinformował, że padł ofiarą oszustów.
– Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że na początku października 2023 roku przeglądając strony internetowe, natrafił na ofertę inwestycji w kryptowaluty – informuje st. sierż. Rafał Stramowski, oficer prasowy KPP w Kępnie. – Mężczyzna zachęcony perspektywą szybkiego zysku założył konto na giełdzie kryptowalut, gdzie dalej działał zgodnie z instrukcjami z giełdy. W pewnym momencie natrafił na ofertę sprzedaży kryptowalut z bardzo dużym zyskiem… W efekcie końcowym mężczyzna został oszukany i stracił ponad 260 tysięcy złotych.

Policjanci po raz kolejny ostrzegają, by korzystając z ofert w internecie nie dawać się skusić pozornie atrakcyjnym ofertom szybkiego zysku.
– Podejmując decyzje finansowe, zachowajmy zdrowy rozsądek i dużą ostrożność – ostrzega Rafał Stramowski. – Przed jej podjęciem dokładnie zweryfikujmy wiarygodność i rzetelność podmiotu, z którym zamierzamy współpracować. Zanim zaczniemy inwestować, warto zapoznać się i zrozumieć zasady działania poszczególnych instrumentów finansowych. Warto przeczytać komentarze na temat danego podmiotu. Nigdy nikomu nie wolno udostępniać swojego konta bankowego i danych logowania. Tylko posiadacz konta może się do niego logować i wykonywać transakcje. Jeżeli konsultant proponuje zainstalowanie oprogramowania do zdalnego zarządzania pulpitem to można być pewnym, że jest to oszustwo. O wszelkich próbach oszustwa należy natychmiast powiadomić służby.

Źródło: KPP Kępno
Strona głównaKępnoChciał zarobić, a stracił duże pieniądze. "Zachowajmy zdrowy rozsądek"