Chcesz mniej płacić za prąd? Złóż oświadczenie!

Dziś ostatnia szansa na złożenie oświadczeń uprawniających do otrzymywania prądu po niższej cenie. ENEA zapowiedziała, że jej biura będą czynne do północy.

– Oświadczenie należy złożyć do dziś, czyli do poniedziałku (29 lipca) do końca dnia w formie pisemnej (oryginał) lub elektronicznej, opatrzonej podpisem kwalifikowanym. Oświadczenia można także wysyłać pocztą na adres do korespondencji wskazany na fakturze. Enea podkreśla, że w tej sytuacji będzie decydowała data nadania, czyli także 29 lipca – informuje biuro prasowe ENEA.

Dodatkowo dzisiaj dłużej będą czynne biura obsługi klienta. ENEA zapowiada, że można odwiedzić ich punkty aż do północy (z wyjątkiem Biura Obsługi Klienta zlokalizowanych w galeriach handlowych, które będą czynne w godzinach funkcjonowania tych galerii).

Zgodnie z ostatnią nowelizacją Ustawy o zmianie ustawy o podatku akcyzowym oraz niektórych innych ustaw, oświadczenia o „spełnieniu przesłanek dla dalszego utrzymania cen energii na poziomie 2018 roku” mogą złożyć następujące podmioty: mikro i mali przedsiębiorcy; szpitale; jednostki sektora finansów publicznych (w tym samorządy) i inne państwowe jednostki organizacyjne, nie posiadające osobowości prawnej.

Zgodnie z ustawą klienci indywidualni (taryfa G) nie muszą składać oświadczeń.

ENEA / op. AS

Dodaj komentarz

avatar