Chcesz mniej płacić za prąd? Złóż oświadczenie!

Podziel się!

Dziś ostatnia szansa na złożenie oświadczeń uprawniających do otrzymywania prądu po niższej cenie. ENEA zapowiedziała, że jej biura będą czynne do północy.

– Oświadczenie należy złożyć do dziś, czyli do poniedziałku (29 lipca) do końca dnia w formie pisemnej (oryginał) lub elektronicznej, opatrzonej podpisem kwalifikowanym. Oświadczenia można także wysyłać pocztą na adres do korespondencji wskazany na fakturze. Enea podkreśla, że w tej sytuacji będzie decydowała data nadania, czyli także 29 lipca – informuje biuro prasowe ENEA.

Dodatkowo dzisiaj dłużej będą czynne biura obsługi klienta. ENEA zapowiada, że można odwiedzić ich punkty aż do północy (z wyjątkiem Biura Obsługi Klienta zlokalizowanych w galeriach handlowych, które będą czynne w godzinach funkcjonowania tych galerii).

Zgodnie z ostatnią nowelizacją Ustawy o zmianie ustawy o podatku akcyzowym oraz niektórych innych ustaw, oświadczenia o „spełnieniu przesłanek dla dalszego utrzymania cen energii na poziomie 2018 roku” mogą złożyć następujące podmioty: mikro i mali przedsiębiorcy; szpitale; jednostki sektora finansów publicznych (w tym samorządy) i inne państwowe jednostki organizacyjne, nie posiadające osobowości prawnej.

Reklama

Zgodnie z ustawą klienci indywidualni (taryfa G) nie muszą składać oświadczeń.

ENEA / op. AS


Podziel się!

Dodaj komentarz

avatar