sobota, 20 kwietnia, 2024

Były emocje! Lech awansuje po golu w ostatniej minucie dogrywki

Prawie doszło do kompromitacji… Lech Poznań pokonał na wyjeździe ŁKS 1:0 po bramce zdobytej w 119′ minucie. Jej autorem był Amaral.

Poznaniacy od początku nie zachwycali. Już na początku świetną okazję miał Kujawa, ale przegrał pojedynek z Putnockim. Dobitka była niecelna. Odpowiedział Gytkjaer strzałem z pola karnego, ale bramkarz gospodarzy instynktownie obronił. Szczęścia szukał chwilę później również Amaral – jego uderzenie było zbyt słabe.

Lepszą próbę zaliczył Jóźwiak, który mocno uderzył z pola karnego w kierunku długiego słupka, ale Budziński świetnie wybronił ten strzał. Młody lechita tradycyjnie był niezwykle aktywny i to on był bohaterem również kolejnej akcji, kiedy świetnie wyszedł do prostopadłej piłki od Tiby, ale jego uderzenie przeleciało obok bramki.

ŁKS umiał odpowiedzieć – Widejko doszedł do fantastycznej prostopadłej piłki, Minął Putnockiego, ale z asekuracją zdążył Janicki. Chwilę później gospodarze mogli się cieszyć po zdobytej bramce. Sędzia im jednak przeszkodził w świętowaniu odgwizdując spalonego.

Dogrywka. Sama konieczność jej rozgrywania z pierwszoligowym zespołem nie zbyt dobrze świadczyła o Lechu. Jeszcze gorzej w niej wyglądała gra podopiecznych Ivana Djurdevicia. Wydawało się, że piłkę meczową w 118′ minucie miał Gytkjaer, ale bramkarz ŁKSu ponownie był górą. Kiedy wszyscy już czekali na rzuty karne…

Klupś minął trzech rywali i prostopadle podał do Gytkjaera, ten zostaje zablokowany, ale Amaral skutecznie dobija do pustej bramki.

Lech wygrał i awansował, ale niesmak pozostał.

ŁKS Łódź – Lech 0:1 (0:0, 0:0, 0:0)
Bramki: Joao Amaral (120')

Żółte kartki: Tomasz Cywka (51'), Łukasz Trałka (115')

ŁKS Łódź: Dominik Budzyński – Kamil Rozmus, Maksymilian Rozwandowicz, Kamil Juraszek, Bartosz Widejko – Kamil Żylski (63' Patryk Bryła), Bartłomiej Kalinkowski, Wojciech Łuczak (88' Maciej Wolski), Mateusz Gamrot, Jakub Kostyrka (58' Piotr Pyrdoł) – Rafał Kujawa (99' Ievgen Radionov)

Lech Poznań: Matus Putnocky – Tomasz Cywka, Rafał Janicki, Dimitris Goutas, Volodymyr Kostevych – Łukasz Trałka, Maciej Gajos (63' Mihai Radut), Pedro Tiba – Kamil Jóźwiak (77' Tymoteusz Klupś), Christian Gytkjaer, Joao Amaral (120' Piotr Tomasik)

Strona głównaSportByły emocje! Lech awansuje po golu w ostatniej minucie dogrywki