Bolewski i Tubis na Szelągu

Bolewski & Tubis - Solo na Szelągu fot. Sławek Wąchała
Bolewski i Tubis to duet, jakiego jeszcze nie słyszeliście – zapraszali na koncert organizatorzy. I rzeczywiście ich koncert był wyjątkowym, wręcz magicznym doznaniem.

Bolewski & Tubis to duet złożony z Radka Bolewskiego, śpiewającego i grającego na perkusji oraz Macieja Tubisa, grającego na fortepianie i syntezatorze basowym. W całkowicie unikatowy sposób połączyli grę na 4 instrumentach akustycznych bez dodawania jakichkolwiek elektronicznych sampli czy loopów.

Muzyka, którą tworzy ten duet, to niezwykłe połączenie piosenki i improwizacji, jazzu i popu, które dodatek ciekawych tekstów czyni krewną poezji śpiewanej. Wszystko razem tworzy wyjątkowy, nieco oniryczny klimat. Efekt jest z przyczyn oczywistych najlepiej zauważalny podczas koncertów na żywo – a muzycy odwiedzili już prawie 50 miast w ramach trasy koncertowej promującej album „Lunatyk” z 2018 roku.

Ten koncert w tym otoczeniu był naprawdę wyjątkowym doznaniem. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że Bolewskiemu i Tubisowi spodobało się granie na Szelągu. I jeszcze tu wrócą.

Podziel się:

Ostatnio dodane:

Wydarzenia w Wielkopolsce: