Blue Note Poznań Competition 2020 Natalia Capelik - Mulanga fot. Sławek Wąchała

Blue Note Poznań Competition

Konkurs adresowany do młodych, zdolnych muzyków z całej Polski odbył się już po raz siódmy. Niestety, ze względu na pandemię, tym razem w wersji online. Dopiero finaliści spotkali się w Poznaniu.

Część konkursowa wydarzenia składała się z dwóch kategorii – dla instrumentalistów i dla wokalistów. Uczestnikami konkursu dla młodych instrumentalistów mogli być muzycy grający różne odmiany jazzu. Natomiast wokaliści mogli się zgłaszać do konkursu z utworami jazzowymi, funky, r’n’b, soul, blues, piosenką autorską i gatunkami pokrewnymi.

Zgłosiło się ponad 100 uczestników, z których 14 zostało zakwalifikowanych do udziału w przesłuchaniach już na żywo w Blue Note, 28 i 29 listopada. W jury konkursowym zasiedli Krzesimir Dębski (przewodniczący), Piotr Kałużny, Zbigniew Wrombel oraz Leszek Łuczak.

Jury zdecydowało, że pierwsze miejsce i nagrodę w wysokości 6 tys. zł otrzymał zespół Ziółek Kwartet, drugie miejsce i nagrodę w wysokości 5 tys. zł zespół Brasil Slums, a trzecie miejsce i nagrodę w wysokości 4 tys. zł zespół Filip Żółkowski Quartet. Wyróżnienie oraz 2,5 tys. zł otrzymał też zespół Filip Chojnacki Trio.

Natomiast w kategorii solista-instrumentalista pierwsze miejsce i nagrodę w wysokości 3 tys. zł otrzymał Przemysław Chmiel, drugie miejsce i nagrodę w wysokości 2 tys. zł – Amalia Obrębowska.

W kategorii solista-wokalista pierwszej nagrody nie przyznano, a ex aequo drugie miejsce i nagrodę 1,5 tys. zł otrzymali Natalia Capelik-Mulanga oraz Marcin Wincenciak. Trzecią nagrodę w wysokości 1 tys. zł otrzymała Zuzanna Babiak, a wyróżnienie w wysokości 500 zł – Julia Biłek.

el