Biżuteria i kartki walentynkowe. Kolejna aukcja Biura Rzeczy Znalezionych

aukcja Biura Rzeczy Znalezionych fot. UMP

Srebrne bransoletki, kolczyki i łańcuszki oraz 1790 kartek walentynkowych. Miasto po raz kolejny wystawiło na sprzedaż przedmioty z Biura Rzeczy Znalezionych. Tym razem, ze względu na zbliżające się walentynki, głównie biżuterię i kartki walentynkowe.

6 lutego na portalu Allegro ruszyła kolejna aukcja przedmiotów, które trafiły do Biura Rzeczy Znalezionych i nie zostały odebrane przez swoich właścicieli. Pierwsze aukcje, podczas których miasto sprzedawało zegarki, cieszyły się bardzo dużym powodzeniem, dlatego miasto pomyślało o ponownej aukcji. Tym razem z ofertą bardziej walentynkową.

„Wśród ofert są produkty znanych firm – np. srebrne bransoletki marek W. Kruk czy Pandora, srebrne kolczyki, łańcuszek i bransoletka od Apart. Nie zabraknie też przedmiotów ze złota” – informuje Urząd Miasta Poznania na swojej stronie. – „Cała biżuteria jest wystawiona w formie licytacji, która będzie trwać 3 dni. Jeśli nie będzie chętnych, oferta zostanie ponowiona”.

Do sprzedaży trafiło również 1790 kartek walentynkowych – one będą w sprzedaży przez 10 dni, w pakietach po 10 sztuk, w formie „kup teraz”. Tu także, w przypadku braku chętnych, oferta również zostanie ponowiona.

– Wszystkie karty są nowe, niewypisane, do każdej dołączona jest koperta – wyjaśnia Natalia Nowak, pracownik Biura Rzeczy Znalezionych UMP. – Wypełniona nimi walizka była jednym z bardziej nietypowych przedmiotów, które do nas trafiły. Nikt się po nią nie zgłosił. Walentynki już niedługo, więc mamy nadzieję, że nasze kartki zostaną kupione i przyniosą poznaniakom i poznaniankom wiele radości.

Do kupienia będzie też 9 zegarków – wszystkie zostały wylicytowane podczas wcześniejszych aukcji Biura Rzeczy Znalezionych, ale ostatecznie zwycięzcy zrezygnowali z transakcji. Zegarki również przez 10 dni będzie można nabyć w formie „kup teraz”.

Aby znaleźć oferty, należy w wyszukiwarce portalu Allegro w kategorii „sprzedawcy” odszukać użytkownika „BRZUMPoznan”.

Przypomnijmy, że Biuro Rzeczy Znalezionych działa w budynku Urzędu Miasta Poznania przy placu Kolegiackim 17. Można tam przynieść przedmioty, które zostały znalezione w Poznaniu, a ich właściciel ma dwa lata na ich odebranie, o ile, oczywiście, jest w stanie to udowodnić. Jeśli się nie zgłosi w tym czasie, to zguba przechodzi na własność znalazcy, a jeśli on jej nie odbierze, to na własność miasta.

Biuro jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-15.00. Biuro nie przyjmuje jednak wszystkich znalezionych przedmiotów – nie przyjmie tych o wartości mniejszej niż 100 zł lub tych, które nie zostały znalezione w Poznaniu.

Podziel się:

Ostatnio dodane: